VIDEO | Flora kindlustas meistritiitli, Lootos lahkust väljakult hooaja esimese võiduga

Tallinna FC Flora võidutses Sportingu üle ja kindlustas endale selleaastase meistritiitli — FOTO: Janek Eslon

Sel nädalavahetusel, 5. ja 6. oktoobril mängiti naiste Meistriliigas põhiturniiri eelviimane mänguvoor, kus Tallinna FC Flora kindlustas endale klubi seitsmenda järjestikuse meistritiitli.

Põlva FC Lootos – Viimsi JK

Vooru esimeses kohtumises sai Põlva FC Lootos kirja hooaja esimese võidutulemuse, kui koduväljakul alistati Viimsi JK tulemusega 3:1. Vaheajaks teenis Lootos juba kaheväravalise edu, kui resultatiivsust näitas Kärt Hüdsi. Viimase tabamustele lisas teisel poolajal kolmanda värava Kristin Kukli. Kohtumise neljandal üleminutil suutis Gerda Liisa Matson Viimsi eest küll ühe värava tagasi lüüa, kuid enamaks Lootose vastu võimelised ei oldud.

Võiduga duubeldas Lootos seni kogutud punktiskoori – 20 mängu järel on kirja saadud kuus punkti ning liigatabelis paiknetakse kaheksandal ehk viimasel real. Viimsi, kes on kogunud 22 silma, on tabelis kuues.

JK Tallinna Kalev – JK Tabasalu

Ka vooru teises kohtumises võidutses kodunaiskond, kui JK Tallinna Kalev näitas JK Tabasalu üle 1:0 paremust. Kohtumise ainsa värava eest kandis 11. minutil hoolt Jane Mirjam. Tabasalule pakuti kahte head võimalust viigistamiseks, kui naiskond teenis 11 meetri karistuslöögid, kuid mõlemad löögid ebaõnnestusid ning väljakult lahkus üheväravalise võiduga Kalevi naiskond.

Kalevi võidutulemus tõi naiskonna tabelinaaber Tabasalule lähemale: kui Tabasalu on 35 punktiga kolmandal positsioonil, siis lähim jälitaja Kalev on nüüd viie silma kaugusel.

Saku Sporting – Tallinna FC Flora

Liiga tabelitippude Saku Sportingu ja Tallinna FC Flora omavaheline kohtumine lõppes viimase 3:0 võiduga. Mängus vormistas kübaratriki Lisette Tammik – neist kaks tabamust vormistas ründaja esimesel poolajal. Kindel kolmeväravaline võit lähima jälitaja üle kindlustas Florale klubi seitsmenda järjestikuse meistritiitli. Kuigi hooaeg pole veel kaugeltki mitte läbi, on kuus vooru enne lõppu Flora edu lähimate ees kindel – 23 punkti. Saku Sporting jätkab võistlemist teiselt tabelirealt, olles kogunud 35 silma. Samapalju on kirja saanud koht tagapool paiknev Tabasalu.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Tallinna FC Ararat – Tartu JK Tammeka

Tallinna FC Ararat võõrustas koduväljakul Tartu JK Tammekat, kes alistati tulemusega 2:1. Tammeka haaras kohtumises juhtohjad, kui võrku sahistas Valeria Liik. Ararati viigi- ja võiduvärava vormistas Luiza Ghazaryan. Ararat jätkab pärast 20. vooru võistlemist tabeli seitsmendalt realt, olles kogunud 19 punkti ning jäädes lähimast jälitatavast kolme silma kaugusele. Tammekal on kirjas 23 punkti, mis paigutavad nad kaheksa naiskonna konkurentsis viiendale reale.

Naiste Meistriliiga põhiturniiri viimane voor mängitakse laupäeval, 12. oktoobril, kui kõik naiskonnad panevad palli mängu kell 12.30. Omavahel lähevad vastamisi Tabasalu ja Viimsi, Tammeka ja Lootos, Flora ja Ararat ning Sporting ja Kalev.