Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Video│Kaspar Rõivassepp: spordimeditsiiniteemaline koolitusprogramm kaasajastab meedikute teadmisi

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

16.–17. märtsini toimub Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) eestvedamisel esimene osa suuremahulisest koolitusprogrammist, mis on suunatud jalgpallis tegutsevatele füsioterapeutidele ja arstidele, kirjutab jalgpall.ee.

Eestis toimuv koolitus on osa UEFA välja töötatud kolmeosalisest projektist „Football Doctor Education Programme”. Esimene osa keskendub kriitilistele ja erakorralistele situatsioonidele jalgpalliplatsil – käsitletud on teemasid tõsistest traumadest kuni kardiaalse äkksurmani välja. „Tegemist on aegkriitiliste elementidega, kus inimese elu võib ohus olla. Neid juhtub jalgpalliplatsi peal harva, aga aeg-ajalt ikkagi juhtub ja on oluline, et me oleksime selleks maksimaalselt valmis," selgitas Eesti meeste koondise arst Kaspar Rõivassepp, kes on koolituse üks eestvedajatest. „Me anname nii teoreetilisi kui praktilisi juhiseid ja näpunäiteid: millele keskenduda, kuidas abi kutsuda, kuna abi kutsuda, kuidas abi anda selleks, et mängijate heaolu ja ka pikemas perspektiivis tervis oleks võimalikult hästi kaitstud ja säilitatud situatsioonides, kui midagi tõsist peaks juhtuma."

Koolitusel osaleb 34 füsioterapeuti ja arsti, kes tegutsevad Eesti koondiste ja tippklubide juures. „Mul on väga hea meel kogu selle seltskonna üle, kelle oleme siia kokku saanud. Lektoritest oleme kaasanud spetsialistid Tartu ja Tallinna kiirabist. Kõik on väga kogenud praktiseerivad meedikud, kes tegelevad paralleelselt ka koolitamisega. Lisaks on kaasatud ortopeedid – mina ja doktor Timo Rahnel – ning Põhja-Eesti regionaalhaiglast üks juhtivaid neurokirurge Andres Assar, kes paneb enda teadmistega õla alla peatraumade koha pealt. Usun, et seltskond on üsna kvalifitseeritud ning selline koolitus kokku kutsuda on igati tänuväärt ettevõtmine UEFA ja Eesti jalgpalli Liidu poolt," lisas Rõivassepp.

 

 

Koolitusel osalevad: Vladislav Vesselov (JK Narva Trans), Kirke Kalde (FC Nõmme United), Kätlin Laurson (JK Tabasalu), Raiko Karpov (Paide Linnameeskond, Eesti U17 koondis), Kristiina Lind (Tallinna FC Flora), Anna-Maria Drobuževa (Harju JK Laagri), Tarmo Tikk (Tallinna FC Flora, Eesti U19 koondis), Marten Metsniit (Saku Sporting, Eesti naiste koondis), Maali Pruul (Tallinna FC Flora), Oliver Papp (Tallinna FC Flora), Hannagret Luks (Tartu JK Tammeka), Laura Ernits (JK Tallinna Kalev, Eesti naiste koondis), Helena Pallon (FC Elva), Roger Teor (Tallinna FC Flora), Siim Luik-Arras (FC Elva), Katarina Polovintšuk (FC Tallinn), Andra Muhu (Pärnu JK Vaprus), Diana Oiukas (Pärnu JK Vaprus), Getter Maria Tarja (Nõmme Kalju FC), Reigo Jörsi (Nõmme Kalju FC), Marcus Suurväli (Nõmme Kalju FC), Siret Kalbus (Eesti saali- ja rannajalgpallikoondis), Timo Rahnel (Eesti U21 koondis), Kai-Riin Tomera (Eesti naiste koondis), Sten Ütsmüts (Eesti noortekoondised), Priit Ailt (Eesti U18, U19 ja U21 koondis), Birgit Allmere (Eesti tüdrukute- ja noortekoondised), Margus Parts (Tartu JK Tammeka, Eesti U19 koondis), Pavel Putškov (Eesti U19 saalijalgpallikoondis), Kaileen Raudsepp (Eesti neidude U17 koondis), Liis Ott (Eesti naiste koondis), Martin Seeman (FC Kuressaare, Eesti U21 koondis), Risto Võsaste (Eesti noortekoondised), Mark Vilenski (Viimsi FC Smsraha).

Koolituspäevi korraldati koostöös Sportomedica kliinikuga. Koolituse toimumist toetasid ka Spordihooldus, Lamberts ja Orthopedica/Fertilitas.

Jalgpall

toetab Chanz