Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Väikelinna esindussport on taas hädas

Jõgeva Wolvesi mängijad
Jõgeva Wolvesi mängijad — FOTO: Liisi Troska

FC Jõgeva Wolves tegi sotsiaalmeedias postituse, kus anti märku, et vajatakse taas abi ning koos nendega esineb finantsprobleeme ka Eesti saalihoki tippklubil Jõgeva Spordiklubi Tähel.

Sotsiaalmeedia postitus:

Aasta 2023 on meie kohalikku sporti niivõrd tugevalt räsinud, et kaks külmalinna esindusklubi, Eesti saalihoki hiid ja paljukordne meister Jõgeva Spordiklubi Tähe ja meie, saalijalgpallis Eestis suurima liikmete ja võistkondade arvuga klubi FC Jõgeva Wolves, oleme vaatama pingutustele endiselt väga täbaras seisus. Mõlemad klubid on kodukandi traditsioone ja lippu väga kõrgel hoidnud ning toonud kohalikku ellu elevust ning hoidnud head mainet kogu Eesti spordiringkonnas.

Alles kevadhakul küsisime klubiga ellujäämiseks kogukonna abi ning saime suurema tulekahju kustutatud ja välihooaja käima lükata. Pool aastat oleme panustanud klubi arengusse ning näiteks tulemuste poolest naiskond tegemas liigas haruldaselt kõva hooaega. Kõike seda üle igasuguste loogikate ja lootuste. Hea meel on, et olid olemas sellised ettevõtted ja inimesed, kes sellele kõigele kaasa aitasid, ilma nendeta poleks me praegu siin, kuid ka nende võimetel on piirid.

Pool aastat sellest nukrast ajast edasi ja nüüd oleme koos teise meie väikelinna tippklubi Jõgeva SK Tähega täpselt samasuguses olukorras. Valmistume mõlemad uueks, kaua oodatud hooajaks, kuid igasuguste tasude ja kulude meeletu tõus on löönud meie mõlema jalgealguse nii tugevalt kõikuma, et seda, kas suuri investeeringuid ning palju tööd nõudnud sisehooaeg üldse meie mõlema jaoks jätkuda saab, ei tea veel keegi.

Oleme mõlemad klubidena teinud pingutusi, et saaksime tipptasemel saalihoki ja jalgpalli tuua rahvani, saanud kokku motiveeritud mängijad ning teinud rasket tööd, kuid puudujääk eelarves on tänasepäevaga röögatu. Mis puutub professionaalsuse tõstmist näiteks meie klubis, siis esimesed treenerid on hetkel omandamas lausa rahvusvahelist treenerikutset, naiskond plaanib kohe, kui avatakse, pallida sarnaselt meestele meistriliigas ja palju muud. Kõige selle nimel on palju vaeva nähtud.
Juba see, et niivõrd väikesest kohast on Eesti spordi tippseltskonda tulnud kaks pallimänguklubi, on väga kõva saavutus. Kuid see, kas me üldse seda traditsiooni jätkata saame, on hetkel veel lahtine.

Kumbki klubi ei taha kellegi peale näpuga näidata ja mõistab, et hetkel ongi mõnes piirkonnas eksisteerida ja spordiasja ajada keerulisem, kuid kuskil lõppevad eestvedajate võimed. Mõlema klubi eestvedajad on inimesed, kes veavad klubi sisuliselt hobikorras, maksmata endale selle eest töötasu, mida nad vääriks. Wolvesis näiteks eestvedaja ei ole endale kunagi töötasu maksnud. Kogu see ettevõtmine seisab meeletu motivatsiooni ning tänutunde ajel, lihtsalt selleks, et pakkuda soovijatele tervisesporti erinevatel tasemetel.

Seega, kui teie seas on veel inimesi, ettevõtteid, rahastajaid, kes suudaks meie väikese linna kahele tippliigades pallivale klubile abiks olla, siis praegu on taas see hetk, kus me ootame teie abi. On siin Eestis ju levinud, et klubid koguvad raha - nii staadioni ja tribüünide jaoks, võistkonnabusside soetamiseks jms. Meie koos Tähega soovime lihtsalt edasi eksisteerida ja elamusi erinevates vanustes spordiharrastajatele ning fännidele pakkuda.

Jätame siia mõlema klubi arvelduskontod, kuhu saate omapoolse toetuse teele panna. Kui me siit ükskord välja tuleme, siis mõtleme üheskoos miskit toredat välja!
Kui keegi soovib toetada ettevõtte alt, siis andke teada ja saame ka ametlikult arvetena asju ajada.

MTÜ FC Jõgeva Wolves
EE912200221061199302
Makse selgituses palume ära märkida enda nime ja lisada juurde ‘’toetus’’.

MTÜ Jõgeva Spordiklubi Tähe
EE462200001120121318
Makse selgituses palume ära märkida enda nime ja lisada juurde ‘’toetus’’.

Lisaküsimuste korral pöörduda klubijuhtide Kervin Kulli ([email protected], 59094722) või Marko Saksingu ([email protected] , 502 4549) poole.
Usume, et üheskoos suudame veel siit välja tulla!
Teie,
Wolves & Tähe

Jalgpall

toetab Chanz