ÜLEVAADE: Euroopa TOP 5 jalgpalli kõrgliigade tabeliseisud

Xabi Alonso
Xabi Alonso — FOTO: Scanpix

Ülevaade Inglismaa, Hispaania, Itaalia, Saksamaa ja Prantsusmaa jalgpalli kõrgliiga tabeliseisudest peale möödunud nädalavahetust.

Inglismaa kõrgliigas muutus pärast 28. mängudevooru tabeliliider, kui Londoni Arsenal alistas 86. minuti Kai Havertzi väravast Brentfordi 2:1. Vooru kõige põnevam kohtumine toimus ilmselgelt Liverpoolis, kui kaks tiitli nõudlejat omavahel vastamisi läksid. Klopp ja Liverpool võõrustasid Anfieldil Manchester Cityit. Vinge kohtumine lõppes seisuga 1:1. Kuigi Arsenalil ja Liverpoolil on sama palju punkte, siis Inglismaal võidab liiga samade punktide korral see võistkond, kellel väravatevahe on kõige parem.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

Hispaanias alistas tabeliliider Madridi Real Santiago Bernabeul Celta Vigo kindlalt 4:0. Võidurõõmu tundsid ka teised tiitli nõudlejad Girona ja Barcelona. Girona alistas kodus Osasuna 2:0 ning Barcelona võitis olümpiastaadionil 16-aastase Lamine Yamali väravast Mallorcat 1:0. Madridi Reali linnarivaal Atletico põrus ning kaotas võõrsil 2:0 Cadizile.

Tabeliseis:

Itaalias sai tabeliliider Milano Inter napi võidu heas hoos oleva Bologna üle 1:0. Kohtumise ainsa värava lõi 37. minutil sakslasest keskkaitsja Yann Bisseck. Eelmises voorus veel teisel kohal olnud Torino Juventus mängis kodus 2:2 viiki Atalantaga ning langes pärast tänast kolmandaks kuna teiseks tõusis Interi linnarivaal AC Milan, kes alistas kodus Empoli 1:0. Interi ja Milani vahe on suisa 16 punkti.

Tabeliseis:

Saksamaal jätkab võimsas hoos tabeliliider Leverkuseni Bayer, kes võitis eile õhtul kodus Wolfsburgi 2:0. Vooru kõige suurema võidu võttis Müncheni Bayern, kes purustas kodus tabeli eelviimase Mainzi koguni 8:1. Kübaratrikiga sai hakkama Harry Kane, kes on pidurdamatus hoos ning löönud Saksamaa kõrgliigas 25 mänguga 30 väravat.

Tabeliseis:

Prantsusmaa kõrgliiga tabeliliider PSG mängis ka sel nädalavahetusel viiki ning neil on nüüd liigas suisa kolm viiki järjest. Kodus mängiti 2:2 viiki Stade de Reimsi vastu. Võistkonna talisman Mbappe toodi väljakule alles 73. minutil ning peatreener Luis Enrique on põhjendanud liigas Mbappe mitte mängitamist sellega, et PSG peab harjuma ilma temata mängimist kuna teatavasti prantslane lahkub hooaja lõpus klubist. Tabeli teisel kohal olev võistkond Brest paraku PSG-le lähemale ei roninud kuna jäi alla 4. kohal olevale Lensile 1:0.