Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Uhke värk! Karolin Kaivoja kuulus Meistrite liiga finaali kohtunikebrigaadi

Karolin Kaivoja teenidas laupäeval, 21. mail esimese eestlasena Meistrite liiga finaali, kui oli abikohtunik Barcelona – Lyoni naiskondade vahelises tiitliheitluses.

Prantsusmaa naiste kõrgliiga liidri ja nüüdseks kaheksakordse Meistrite liiga võitja Lyoni 3:1 võidumängu Barcelona üle teenindasid koos Kaivojaga peakohtunik Lina Lehtovaara (FIN), abikohtunik Chrysoula Kourompylia (GRE) ja neljas kohtunik Jana Adámková (CZE). Kõik neli kohtunikku on ametis ka sel suvel Inglismaal toimuval naiste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril.

Kuigi suurest finaalkohtumisest on mõned päevad juba möödunud, on Kaivoja sõnul emotsioonid endiselt ülevad. “Tunded on isegi suuremad, kui olid siis, kui naiste EM-finaalturniiri määramine tuli, ja kõik ei olegi veel päriselt kohale jõudnud. Kõik need tunnid, mis ma staadionil veetsin, olid väga võimsad ja elan ikka veel selle tunde sees,” rääkis Kaivoja.

Enam kui 32 tuhande silmapaari ees teenindatud mäng oli eestlase sõnul edukas. “Enne avavilet oli sees väike mõnus närv ja ülejäänud aja olin nii mängus sees, et ümbritsevale ei jõudnudki tähelepanu pöörata. Kära oli küll palju, aga tegime oma asja. Selle tagasiside põhjal, mis siiani saanud oleme, läks mäng hästi. Endal on väga hea tunne ja ma arvan, et peabki olema!”

Meistrite liiga finaali teenindamine on Kaivoja jaoks ühe suure unistuse täitumine. “Ei oleks osanud arvata, et see nii vara juhtub. Kindlasti on tegemist minu senise karjääri tipphetkega ja võin enda üle uhke olla,” rääkis Kaivoja, kes asub nüüd järgmiste unistuste poole püüdlema.

Pildil naiste Meistrite liiga finaali kohtunikebrigaad, Kaivoja paremalt kolmas. Foto: Chris Ricco/UEFA

 

HiIjuti käis Eesti kõrgeima lennuga jalgpallikohtunik Betsafe stuudios. Jutuks tuleb, kuidas kohtunikedünastiast pärit Kaivoja leidis enda jaoks just joonekohtuniku ameti ning loomulikult peatutakse pikemalt juulis toimuval EM-i finaalturniiril. Vilenaine avaldab, kas ja millist erikohtlemist on ta kogenud oma soo tõttu. Arutletakse ka sissetulekust, lepingutest ning sellest, millisena kujutab kohtunik ette enda karjääri lõppu. Saame teada, miks Kaivoja VARi kasutust ikkagi mõistlikuks peab.

Jalgpall

toetab Chanz