Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

UEFA korraldas esmakordselt jalgpalli jätkusuutlikkuse foorumi

UEFA korraldas esmakordselt jalgpalli jätkusuutlikkuse foorumi
UEFA korraldas esmakordselt jalgpalli jätkusuutlikkuse foorumi — FOTO: Erakogu

Esmakordselt toimunud UEFA jalgpalli jätkusuutlikkuse foorumi (UEFA Respect Forum) keskmes olid sotsiaalsed ja keskkonnaga seotud teemad.

Jätkusuutlikkuse valdkonna edendamisele suunatud foorum tõi 28.–29. juunil Frankfurtis asuvasse Saksamaa Jalgpalliliidu peakorterisse enam kui 200 valdkonnaeksperti ja koostööpartnerit üle Euroopa. Kahe päeva jooksul toimusid erinevad kohtumised, paneeldiskussioonid ning alaliitude omavahelised töögrupid.

Foorumil osalenud Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) turvalisuse ja heaolu programmi projektijuht Juta Petersoo ütles, et Frankfurdis räägitu andis suuna, kuidas UEFA liikmesliitudes sarnaste põhimõtete järgi jätkusuutlikkusega tegeleda. „Foorum näitas, kuidas säästa keskkonda ja väärtustada inimesi, kes on jalgpalliga seotud. Mitte ainult jalgpallureid, vaid tervet kogukonda jalgpalli ümber, et kõik asjaosalised oleks võrdselt koheldud, hästi kaasatud ja et meil oleks turvatunne,” ütles Petersoo.

Foorumil esinesid teiste seas Saksamaa Jalgpalliliidu peasekretär Heike Ullrich, EURO 2024 GmbH tegevdirektor Andreas Schär, endine tippjalgpallur Patrick Vieira, Euroopa Komisjoni võrdõiguslikkuse volinik Helena Dalli, ÜRO pagulaste ülemvolinik Filippo Grandi ning Saksamaa sise- ja kogukonnaminister Nancy Faeser. Lisaks seminarile leidis aset põgenike turniir, millest võttis osa 15 riiki ja Euroopa Liidu võistkond ning mille võitjaks krooniti Soome.

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toetab Chanz