Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

UEFA C kursusel alustas õpinguid 23 treenerit

Sel nädalal alanud UEFA C kvalifikatsioonikursuse lend
Sel nädalal alanud UEFA C kvalifikatsioonikursuse lend — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Sel nädalal sai avapaugu uus UEFA C kvalifikatsioonikursus, kui esimesed õppepäevad toimusid 4. ja 5. märtsil. Kursusel asus oma teadmistepagasit täiendama 23 treenerit.

UEFA C koolitus keskendub peamiselt kuni 14-aastaste treenimisele nelja nurga – mängija, mäng, treener ja keskkond – mudeli põhiselt. Kursuse vältel ootavad osalejaid ees praktikad, loengud, presentatsioonid, grupi- ja individuaaltööd ning õppetöö jooksul kogunevad iga osaleja isiklikku portfooliosse eel- ja kodutööd.

UEFA C kursuse eestvedajad on koolitajad Kärt Mere ja Taavi Trasberg. Kvalifikatsioonikursus kestab kokku kaheksa koolituspäeva ning vältab aprillikuuni. Programmi kogumaht on 120 tundi, mis on kaks korda mahukam kui UEFA miinimumnõuded ette näevad.

Mere sõnul olid esimesed kaks koolituspäeva edukad. „Meil on hea meel, et grupis on palju erineva kogemusega treenereid. See loob ideaalse pinnase huvitavate arutelude tekkimiseks ja kogemuste jagamiseks, mille käigus on õppida kõigil,” rääkis Mere.

Mere lisas, et kursuse jooksul on koolitajate eesmärk luua treenerite jaoks eeldused uute teadmiste omandamiseks ja seeläbi võimalikult suureks arenguks. „Soov on, et treenerid hakkaksid kursuse tulemusena iseendalt järjepidevalt küsima, miks nad oma treeningutel midagi teevad ja kuidas saaks teha nii, et ka nende mängijad õpiksid maksimaalselt. Aitame neil luua seoseid ja mõtestada treeningute planeerimist pikemas perspektiivis,” selgitas Mere.

Mere ja Trasbergi kõrval jagavad kursuse jooksul osalejatele teadmisi mitmed teisedki koolitajad. Väravavahte puudutavatel teemadel jagab teadmisi Ain Tammus, saalijalgpalli teemadel loob osalejatele uusi vaatenurki Madis Rajando, psühholoogiavaldkonnas jagab esmaseid teadmisi Gähtlin Leppänen ning üldkehalise ettevalmistuse treeningutesse integreerimist käsitleb Ott Meerits.

Jalgpall

toetab Chanz