U21 koondis leppis aasta esimeses kohtumises Bahreiniga viiki

Eesti noormeeste U21 koondis
Eesti noormeeste U21 koondis — FOTO: jalgpall.ee

Eesti noormeeste U21 koondis pidas täna, 24. märtsil aasta esimese kohtumise, kui maavõistlusmängus mindi võõrsil vastamisi Bahreiniga. Eestlastel õnnestus kolmel korral kaotusseis seljatada ning vastasega lepiti 3:3 viiki, kirjutab jalgpall.ee.

Kui avapoolaeg möödus ühegi väravata, siis teist poolaega alustasid mõlemad meeskonnad uue hooga: juba 46. minutil lõi Bahrein kohtumise esimese värava, kolm minutit hiljem tõi aga viigi tabloole Nikita Ivanov, saates palli võrku otse nurgalöögist. Viik püsis tablool vaid minuti, sest 50. minutil oli Bahrein taas täpne, tehes mänguseisuks 2:1. Kaheksa minutit hiljem jõudis oma teise tabamuseni ka Eesti, kui Aleksandr Šapovalovi pealelöögi järel jäi pall kastis lahtiseks ning võimaluse realiseeris Nikita Mihhailov.

69. minutil jõudis Bahrein oma kolmanda väravani. Kuigi esmalt näis, et vastase 3:2 eduseisuga kohtumine ka lõppeb, ei olnud Eesti noormehed oma viimast sõna veel öelnud: mängu neljandal üleminutil realiseeris penalti vahetusest sekkunud Sten Jakob Viidas, tuues kolmandat korda mängu jooksul tabloole viigiseisu.

U21 koondise peatreeneri Sander Posti sõnul oli mäng suuresti Eesti kontrolli all. „Esimene poolaeg oli väga hea – tegutsesime kaitses soliidselt, vastasel võimalusi ei tekkinud. Rünnakutel olime teravad ja tekitasime palju momente, mida ei realiseerinud. Ehitasime mitmeid ohtlikke rünnakuid ka teisel poolajal, millest kolm lõppesid väravaga. Kui esimesel poolajal olime võitlustes tugevad, siis teisel hakkasime veidi alla jääma, hilinesime olukordadesse ja eksisime kolmel korral kaitses, mistõttu said vastased ka kolm väravat meile lüüa," rääkis Post.

Bahreini eakaaslastega kohtub Eesti U21 koondis ka teist korda: korduskohtumine peetakse pühapäeval, 26. märtsil meie aja järgi kell 20.30 Hamad Town staadionil. „Kindlasti anname kõigile mänguaega ja võimaluse end näidata," võttis Post eesmärgid kokku.