Tipphetked: U19 koondis alustas Eliitringi kaotusega Kreekale

Eesti noormeeste U19 koondis
Eesti noormeeste U19 koondis — FOTO: jalgpall.ee

Eesti noormeeste U19 koondis pidas eile, 22. märtsil esimese kohtumise EM-valikturniiri Eliitringis, kui pidi tunnistama Kreeka kolmeväravalist paremust, kirjutab jalgpall.ee.

(Video EJLTV)

Mäng algas väga tasavägiselt ning 11. minutil oli Eestil suurepärane võimalus mängu juhtima minna, kui Ramol Sillamaa noppis oskuslikult vastase kaitsjalt palli ning jõudis terava nurga alt ka löögile, ent pall paraku võrku ei jõudnud. Kümme minutit hiljem jõudsid kohtumise avaväravani kreeklased, kui eduka söödumängu tulemusena pääses väravavahiga silmitsi Stefanos Tzimas, kes lahendas olukorra kindlalt. Mõned minutid hiljem oli Tzimas täpne ka penaltipunktilt, viies meeskonna 2:0 juhtima. Poolaja lõpuminutitel võtsid eestlased taas üles lubava rünnaku, kui Daniel Lutsu täpse tsenderduse järel proovis Sillamaa palli üle puuriluku tõsta, ent väravasuud kaitsnud Dimitrios Monastirlis püüdis.

Teine poolaeg kujunes võrdluses esimese kolmveerandtunniga oluliselt võimalustevaesemaks. Eesti lubavaim olukord leidis aset normaalaja üleminutitel, kui Kreeka kaitsja ebaõnnestunud tegutsemise tõttu oli väravavahiga silmitsi Egert Õunapuu, keda õnnestus kreeklastel siiski piisavalt segada. Mõni minut pärast eelmainitud olukorda jõudsid kreeklased 3:0 võiduväravani, kui jala sai valgeks Evangelos Nikolaou.

„Mäng oli algusest peale tempokas. 0:2 kaotusseisu jäämine tähendas, et meil tuli enda mängu muuta ja teistsuguste lahendustega miskit juurde tuua – seda me ka proovisime, aga kahjuks jäime tühjade kätega," rääkis U19 koondise peatreener Alo Bärengrub. „Mõned poolvõimalused meil tekkisid, aga kuna proovisime meeleheitlikult väravani jõuda, löödi lõpus hoopis meile kolmas. Kreeka tõmbas täna pikema õlekõrre: jäime hätta üleminekutel ning ei suutnud rünnakuid piisavalt kiiresti peatada. 0:3 näib loomulikult kuiv kaotus, aga sisu, võitlust ja tahet oli kindlasti."

U19 koondise jaoks jätkub Eliitring laupäeval, 25. märtsil, kui kell 17.30 minnakse vastamisi täna Slovakkiale 1:2 alla jäänud Iirimaaga. "Tuleb uueks mänguks valmistuda, kibe kaotus alla neelata ja auga edasi minna," sõnas Bärengrub lõpetuseks.

Eesti U19 koondis kuulub Eliitringis alagruppi Iirimaa, Kreeka ja Slovakkiaga. Juulikuus Maltal toimuvale EM-finaalturniirile pääsevad Eliitringi seitsme alagrupi võitjad, kellega liitub võõrustajariigi koondis.