Jalgpall

toob sinuni Chanz

U19 koondis alustas Balti turniiri napi kaotusega Soomele

U19 koondis
U19 koondis — FOTO: Jalgpall.ee

Eesti noormeeste U19 koondis mängis täna, 14. juunil esimese mängu traditsioonilisel Balti turniiril, kui vastamisi mindi Soomega. Vaatamata südikale võitlusele tuli tunnistada vastase 2:1 paremust.

Eesti ja Soome noormängijate vaheline vastasseis kujunes väga tasavägiseks ja jõuliseks. Kui esimestel minutitel oli initsiatiivikam Soome, said ka eestlased ajapikku üha enam mängu sisse. Esimese kolmveerandtunni jooksul näidati rünnakul suurepärast minekut ning loodi mitmeid häid ja lubavaid momente, mida paraku väravaks vormistada ei õnnestunud. Vaheajapausile siirduti niisiis väravateta viigiseisus.

Teise poolaja algul läks aga Soome mängu juhtima: kiire rünnaku tulemusena leidis Vincent Ulundu täpse sööduga Stanislav Baranovi, kes saatis terava nurga alt palli võrku. Eesti noormehed toibusid kaotusseisu jäämisest kiiresti ning juba seitse minutit hiljem oli tablool taas viigiseis. Sinisärkide värava juures kandis otsustavat rolli Karel Mustmaa, kes näitas vastase karistusalas meisterlikkust ning Soome kaitsjad kasutasid tema pidurdamiseks lubamatuid võtteid, mille tulemusena määrati Eestile penalti. 11-meetri karistuslöögiks astus palli taha Mustmaa ise, kes selle ka kindlalt võrku saatis.

Kuivõrd mõlemad meeskonnad jahtisid võitu ja väravat, kujunes mängu lõppfaas eriti tormiliseks. 84. mänguminutil võttis Eesti üles kontrarünnaku ning Tristan Pajo leidis suurepärase läbisööduga Joosep Põdra, kelle löök läks napilt raamidest mööda. Neli minutit hiljem asus aga Soome mängu juhtima, kui penaltipunktilt oli täpne Roni Hudd. Normaalaja viimasel minutil oli Pajo taas terav ning mängis löögile Henri Käbliku, ent Soome kaitsja ennastsalgav blokeering nurjas Eesti võimaluse mäng taas viigistada.

Mäng on täispikkuses järelvaadatav siit:

 

Balti turniiril kohtusid täna omavahel ka Läti ja Leedu ning mäng lõppes lätlaste kindla 3:0 võiduga. Turniir jätkub reedel, 16. juunil, kui Eesti läheb vastamisi Lätiga ning Soome kohtub Leeduga.

Jalgpall

toob sinuni Chanz