Jalgpall

toetab Chanz

U19 Eliitliiga Meistriliigas selgusid finaalturniirile pääsejad

U19 Eliitliiga Meistriliiga põhihooaeg on lõppenud
U19 Eliitliiga Meistriliiga põhihooaeg on lõppenud — FOTO: Katariina Peetson/Jalgpall.ee

Noormeeste U19 Eliitliiga Meistriliiga põhihooaeg on lõppenud ning lõpliku tabeliseisu järgi selgusid neli finaalturniirile pääsejat: JK Tallinna Kalev, Tallinna FCI Levadia, Tartu JK Tammeka ja Tallinna FC Flora, kirjutab jalgpall.ee.

A-alagrupist pääses kindlalt edasi JK Tallinna Kalev, kes läbis põhihooaja täiseduga ning alistas viimases mängus FC Nõmme Unitedi. Kalevi meeskond otsustas viimase kohtumise saatuse juba avapoolajal, kui 15. minutil viis meeskonna juhtima Ramol Sillamaa, kes tõi pool tundi hiljem tabloole 2:0 eduseisu. Nõmme United lõpetas kohtumise üheksakesi, kui teise kollase kaardi tõttu tuli väljakult lahkuda kahel mängijal. Nõmme United lõpetas alagrupi kolmandal kohal, millega jäädakse liiga finaalturniirist eemale.

A-alagrupist pääses edasi ka Tallinna FCI Levadia, kes jäi põhihooajal alla vaid liidrile Kalevile ning sai viimases kohtumises JK Tabasaluga kirja 3:2 võidu. Levadia noored asusid mängu juhtima seitsmendal minutil, kui palli saatis võrku Jens Kaspar Pihkva ning veerand tundi hiljem duubeldas edu Hubert Liiv. Kolm minutit hiljem avas oma väravatearve ka Tabasalu, kui täpne oli Mark Toompuu. Teisel poolajal said mõlemad meeskonnad jala valgeks ühel korral: Levadia poolelt oli 54, minutil täpne Maksim Laskov, Tabasalu eest skooris üleminutitel Robin Rumberg.

B-alagrupi läbis täiseduga Tartu JK Tammeka, kes lõi viimases voorus Viljandi JK Tulevikule neli vastuseta väravat. Tartlased lõid kohtumise esimese värava 28. minutil, kui penalti realiseeris Georg Lani. Teisel poolajal näitas Tammeka veelgi paremat hoogu, kui täpne oldi kolmel korral: jala said valgeks Rico Puusaag, Akaki Gvineria ja Kevin Burov, tehes lõppseisuks 4:0. Alates 57. minutist mängisid mõlemad meeskonnad punaste kaartide tõttu ühemehelises vähemuses.

Finaalturniirile pääses kindlalt ka Tallinna FC Flora, kes võitis kolmandas voorus Tallinna JK Legionit lausa 11:0. Flora ridadest oli resultatiivseim Bruno Vain, kes oli täpne neljal korral. Kübaratriki sai kirja Mait Eenmaa, kaks väravat lõi Valter Vahemets ning ühe lisasid Karl Orren ja Artur Dyakiv.

U19 Eliitliiga Meistriliiga poolfinaalid on planeeritud aprillikuu keskpaika. 1/2-finaalide võitjad selgitavad U19 Eliitliiga meistri klubijalgpalli pidupäeval toimuvas finaalkohtumises, mis peetakse traditsiooniliselt A. Le Coq Arenal.