Jalgpall

toob sinuni Chanz

U17 koondis tunnistas Balti turniiri viimases kohtumises Soome paremust

U17 koondis
U17 koondis — FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Täna, 2. juulil pidas Eesti noormeeste U17 koondis oma kolmanda kohtumise Leedus toimuval Balti turniiril, kus alistuti Soome eakaaslastele tulemusega 0:4. Võidu, viigi ja kaotuse järel teenis Eesti koondis turniiril teise koha.

Kohtumises haaras Soome mängu üle kontrolli juba esimestel minutitel, jättes Eestile vähe võimalusi palli valdamiseks ning ruumi rünnakute ülesehitamiseks. Mängu avavärava lõi 11 meetri karistuslöögist Martin Kirilov, kelle löögi suunda Eesti väravas seisnud Miron Vetkal aimata ei suutnud. Pooltunnil suurendas Soome oma eduseisu kaheväravaliseks. Esmalt proovis paremalt äärelt tulnud Djoully Nzoko ise löögile pääseda, kuid puurilukk sai käed vahele. Palli klaarimine värava ees aga ebaõnnestus ning nahkkera maandus Kirilovi jala ees, kes selle ühe puutega kindlalt väravavahi selja taha saatis.

Teise poolaja alguses konksutas Nzoko end karistusalas kaitsjate vahelt läbi ning lennutas ristnurka Soome kolmanda vastuseta värava. Kohtumise 0:4 lõpptulemus vormistati 55. minutil, kui 16 meetrilt oli täpse jalaga Arttu Tulehmo, kes nahkkera paremale posti kõrvale saatis.

Koondise peatreener Marko Pärnpuu ütles pärast kohtumist Soomega, et tänase mängu võitis parem meeskond. „Vastane oli meist täna parem, nad lahendasid oma olukorrad paremini ära. Selleks, et me oleksime suutnud nendega sammu pidada, oleksid meil asjad pidanud õnnestuma. Me ei realiseerinud oma võimalusi ära ja lubasime endale paar peataolekut kaitses, lisaks näitas Soome head individuaalset meisterlikkust,“ ütles Pärnpuu.

Vaheajale läks Eesti koondis 0:2 kaotusseisus, peatreeneri peamine sõnum riietusruumis oli, et sellise tulemusega on veel kõik võimalik. „Meil on igal juhul plaan minna ja lüüa väravaid ning mängu tagasi tulla. Lätiga mängus tulime kaheväravalisest kaotusseisust välja, see polnud midagi võimatut, paraku karistas Soome meid ära,“ ütles Pärnpuu.

Turniiri kolme kohtumisega kirjutas U17 koondis enda nimele 4:2 võidu Leedu üle, 3:3 viigi Läti eakaaslaste vastu ning 0:4 kaotuse Soomele. Teenitud nelja punktiga võideti turniiri teine koht.

Kokkuvõttes on peatreener turniiriga rahul. „Annan hindeks nelja. Ma arvan, et ka teenitud teine koht on hea tulemus. Turniiride mängimine on hoopis midagi muud kui sõprusmängud, saame tugevamate vastastega mängida ja poistele rahvusvahelise jalgpalli kogemust. Mul on hea meel, et nägime igas mängus midagi, mis väga meeldis ja midagi sellist, mida peame sügisesse vaadates parandama, et tugevamatele vastastele vastu saada,“ võttis Pärnpuu turniiri kokku.

„Lisaks tahaksin eraldi tänada koondise mänedžer Even Laanemaad, kes organiseeris meeskonnale viimase peal võimalused nii elamiseks, söömiseks kui ka mängimiseks – me tundsime end hästi ja see andis turniirile juurde,“ ütles peatreener.

Noormeeste U17 koondist ootavad järgmisena ees maavõistlused Rootsi ja Tšehhiga ning novembrikuus toimuv EM-valikturniir.

Jalgpall

toob sinuni Chanz