Jalgpall

toob sinuni Chanz

Tüdrukute jalgpallifestival Tartus tõi kokku ligi poolsada osalejat

Tüdrukute jalgpallifestival Tartus tõi kokku ligi poolsada osalejat
Tüdrukute jalgpallifestival Tartus tõi kokku ligi poolsada osalejat — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Laupäeval, 20. mail toimus Tartus Tamme staadionil tüdrukute jalgpallifestival, kus osales 49 tüdrukut ning mida aitasid korraldada Tartu FC Heliose, JK Tammeka ja FC Elva treenerid.

Festivalil tutvustati tüdrukutele jalgpalli läbi lõbusate sportlike mängude ja lihtsamate harjutuste. Kõik osalejad said meeneks T-särgi ja pääsmed finaalturniirile.

Festivalide korraldaja Kethy Õunpuu jäi rahule: „Usun, et kõik osalenud tüdrukud said positiivse emotsiooni. Aitäh kõigile treeneritele ja klubidele, kes aitasid festivale läbi viia ja teavitustööd teha,“ rääkis Õunpuu. „Paljudel osalenud tüdrukutel puudus varasem kokkupuude jalgpalliga, mis oligi festivalide eesmärk. Loodan, et ka need tüdrukud leiavad tee jalgpallitreeningute juurde,“ lisas Õunpuu.

Tartus toimunud festivali aitasid läbi viia Tartu FC Heliose, JK Tammeka ja FC Elva treenerid. Samadesse klubidesse oodatakse Tartu piirkonna tüdrukuid ka treeningutega liituma. Täpsema Lõuna-Eesti jalgpallitreeningute ülevaatega saab tutvuda jalgpalliliidu kodulehelt.

Jalgpalliliit korraldas neidude U17 EM-finaalturniiri ajal kokku kolm tüdrukute jalgpallifestivali, mis toimusid 14. mail Sportland Arenal, 17. mail Võrus Barrus Arenal ja 20. mail Tartus Tamme staadionil. Kokku osales turniiridel 287 tüdrukut.

Festivalid on osa neidude U17 EM-finaalturniiri pärandiprojektist ehk püsiva väärtuse loomisest, mille eesmärk on populariseerida naiste jalgpalli ja kasvatada harrastajate arvu. Spordiregistri andmetel harrastab Eestis jalgpalli 2773 naist ja tüdrukut.

Neidude U17 EM-finaalturniir jätkub teisipäeval, 23. mail peetavate poolfinaalmängudega, kus kohtuvad Inglismaa ja Hispaania ning Prantsusmaa ja Šveits.

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toob sinuni Chanz