Jalgpall

toob sinuni Chanz

Tipphetked: U21 jalgpallikoondis kolmekordse Euroopa meistri vastu ei saanud

Eesti noormeeste U21 koondis
Eesti noormeeste U21 koondis — FOTO: Jalgpall.ee

Eesti noormeeste U21 koondis kohtus täna, 17. novembril EM-valiksarjas võõrsil Saksamaaga. Kuigi U21 vanuseklassis kolmel korral Euroopa meistriks kroonitud Saksamaale anti kõva lahing, tuli leppida vastase 4:1 paremusega.

Paderbornis Home-Deluxe Arenal toimunud mängu domineerivamaks pooleks oli kodumeeskond, kes valdas palli ning valmistas eestlastele peavalu teravate läbisöötude ja positsioonirünnakutega. Eestlased proovisid seevastu nõelata kiirete äärevahetuste ja vasturünnakutega. Mäng algas lahtiselt ja ärevalt. Sakslastel õnnestus esimese veerandtunni jooksul kahel korral raame tabada ning avapoolaja vältel näidati korduvalt teravust, ent Eesti tegutses kaitses eeskujulikult ning mitmel juhul säras ka väravasuud kaitsnud Kaur Kivila.

Eesti avapoolaja parimaks võimaluseks võiks lugeda 26. minutil aset leidnud rünnaku, mille tulemusena sai löögile Daniel Luts, ent Saksamaa puurilukk püüdis palli. 39. minutil asus Saksamaa mängu juhtima, kui karistusala tagant saatis palli postipõrkest võrku Maximilian Beier.

Teisel poolajal oli mängu iseloom sarnane esimesel poolajal nähtuga. 53. minutil jõudis Saksamaa oma teise väravani, kui Eesti kaitsjatele avaldati korralikku survet ning sellest tekkinud segaduse kasutas ära Youssoufa Moukoko. 57. minutil sekkusid Eesti poolelt mängu Danil Kuraksin ja Aleksandr Šapovalov, kes sepistasid 7 minutit hiljem värava: kapten Kevor Palumetsa pallivõidu järel leidis Šapovalov suurepärase sööduga Kuraksini, kes pääses vastase väravavahiga üks-ühele ning lahendas olukorra meisterlikult.

Eesti sai väravast kõvasti indu juurde, tegutsedes kaitses distsiplineeritult ning kujutades Saksamaa kaitsjatele kõrge surve näol kõvasti peavalu. Mängu lõppseisule said paraku saatuslikuks lõpuminutid, kui nii 88. kui mängu neljandal üleminutil sai jala valgeks Rocco Reitz.

Tänases mängus tegi U21 koondise särgis debüüdi keskkaitsja Robert Veering, kes sai kirja täismängu.

Eesti U21 koondist ootab järgmine mäng ees teisipäeval, 21. novembril kell 18, kui võõrsil minnakse vastamisi Bulgaariaga, kes leppis täna Kosovoga 2:2 viiki.

Kohtumise tipphetked:

Jalgpall

toob sinuni Chanz