Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Terrorirünnaku tõttu pooleli jäänud EM-valikmäng Belgia ja Rootsi vahel jääb lõpuni mängimata

King Baudouin staadion
King Baudouin staadion — FOTO: Scanpix

Belgia ja Rootsi vaheline jalgpalli EM-valikmäng jäeti esmaspäeva õhtul Brüsselis toimunud terrorirünnaku tõttu peale poolaega pooleli.

Esmaspäeval toimus umbes viie kilomeetri kaugusel King Baudouini staadionist, kus Belgia ja Rootsi EM-valiksarja mängu mängisid tulistamine, mille käigus sai surma kaks Rootsi jalgpallikoondise särki kandnud inimest.

Relvastatud mees, kes väitis end olevat ISISe liige, avas Brüsseli kesklinnas 2024. aasta EM-valikturniiri kohtumise eel Rootsi jalgpallisärke kandva grupi pihta tule (VIDEOD) ning kahjuks said kaks Rootsi jalgpallifänni selles tulistamises ka surma, kirjutas dailymail.com

Belgia ajaleht Het Laatste Nieuws teatas, et tulistaja kasutas automaatpüssi ja põgenes sündmuskohalt oma rolleriga.

Väidetavalt olevat ta öelnud, et maksis kätte kuueaastase USA-Palestiina poisi pussitamise eest.

Mängu poolajal jõudis see info ka Rootsi jalgpallikoondise mängijatele, kes keeldusid peale seda riietusruumist väljakule naasmast. Rootslaste otsusega mäng pooleli jätta olid nõus ka Belgia koondise mängijad.

Pisut hiljem teatas UEFA ametlikult, et mäng on julgeolekupõhjustel pooleli jäetud. Hetkel ei ole teada, millal kohtumine lõpuni peetakse. 

Euroopa jalgpalliliit UEFA teatas täna, et Belgia ja Rootsi vaheline pooleli jäänud EM-valikmäng kordamisele ei tule ja tabelisse saavad mõlemad kirja viigipunkti (poolaeg lõppes 1:1). 

Standings provided by Sofascore

Jalgpall

toetab Chanz