Tartu JK Welco võitis klubi ajaloo esimese Esiliiga B tiitli

Tartu JK Welco
Tartu JK Welco — FOTO: Kristjan Praks/Tartu JK Welco

Esiliiga B eelviimases, 35. voorus kindlustas Tartu JK Welco liigavõidu, kui koduväljakul alistati Tartu Kalev. Lähim konkurent Tallinna Kalev U21 kaotas võõrsil Pärnu Jalgpalliklubile ning jätkab heitlust teise koha eest.

Vooru avakohtumises pani JK Narva Trans koduväljakul Läänemaa JK vastu püsti väravate peo ning alistas vastased tulemusega 7:1. Kolm väravat sai mängus kirja Viktor Kudriashov, kaks tabamust vormistas Aleksei Stepanov ning ühe värava sai mängus kirja Jaroslav Jerjomin. Külalismeeskonna auvärava eest kandis hoolt Martin Valkiainen. Voor enne hooaja lõppu paikneb Transi duubel tabelis 64 punktiga kolmandal kohal. Läänemaa JK positsioneerib 26 silmaga üheksandal kohal.

19 võidu, seitsme viigi ja üheksa kaotuse järel asub Narva Transi duubelmeeskond 64 punktiga kolmandal positsioonil, edestades lähimat jälitajat FC Kuressaare duubelmeesmonda kolme punktiga. 35 vooru jooksul on Trans U21 sahistanud vastaste väravaid 68 korral, enda võrgust on võetud 46 väravat. Esiliiga B viimases voorus, 12. novembril ootab FC Kuressaare U21-te ees kohtumine tänavuse liigavõitja Tartu JK Welcoga. Läänemaa JK on sama arv mängudega teeninud kaheksa võitu ja viis viiki. 27 korral on väljakult lahkutud kaotusega. Sel hooajal on löödud 34 väravat ning enda võrgust võetud 105. Viimases voorus kohtub Läänemaa kodus FA Tartu Kalev meeskonnaga.

Nõmme Kalju FC U21 oli koduväljakul kindla 2:0 tulemusega parem Viljandi JK Tulevikust. Mängu seis otsustati juba avapoolajal, kui Alfred Jüriöö ja Zyen Thy`fearious Jones palli viljandlaste võrku toimetasid. Kaheksandal tabelireal paiknev Nõmme Kalju duubel on 35 mänguvooruga kogunud 38 punkti. Kaks positsiooni eespool asuv Tulevik on sama arv mängudega kogunud 52 silma. Käesoleval hooajal on Kalju duubelmeeskond teeninud 11 võitu, viis viiki ja 19 kaotust. Endale on lastud lüüa 101 väravat, ise on sahistatud vastaste võrke 86 korral. Viimases voorus ootab Kalju U21-te ees võõrsilmäng liiga teise koha saanud JK Tallinna Kalev U21 meeskonnaga. Viljandi JK Tulevik on 15 võidu, seitsme viigi ja 13 kaotuse järel 52 punktiga kuues. Viimases voorus minnakse kodus vastamisi Pärnu Jalgpalliklubiga.

JK Tallinna Kalev U21 jäi võõrsil hätta vähemuses lõpetanud Pärnu Jalgpalliklubiga, kaotuse tõttu langeti voor enne hooaja lõppu Esiliiga B võidutiitli konkurentsist. Kalev U21 asus võõrsil Rando Rootsi väravast 34. minutil juhtima. 1:0 eduseisult mindi vaheajale. Kuigi Pärnu jäi 55. minutil platsil Veiko Vespere punase kaardi tõttu platsil vähemusse, ei murdnud see nende tahet mängu otsustada. Kodumeeskonna tee võiduni sillutas esmalt 57 minutil Eke Tormis Pikk. 88. minutil oli Pikk taas tegudel kindlustades pärnulaste 2:1 võidu.

Esiliiga B-s paikneb Pärnu Jalgpalliklubi 14 silmaga viimasel real, Kalev U21 langes kaotuse järel tiitlikonkurentsist, asudes voor enne hooaja lõppu 67 punktiga teisel positsioonil, lähimast jälitajast JK Narva Trans U21 eraldab meeskonda kolm punkti. Kalev U21 on voor enne hooaja lõppu teeninud tabelisse 19 võitu, 10 viiki ja vaid kuus kaotust, mis märgib Esiliiga B kõige väiksema kaotuste arvuga meeskonnaks. Vastastele on löödud kõige enam väravaid – 97, enda võrgust on võetud 49 palli. Viimases voorus läheb Kalev U21 kodusväljakul vastamisi Nõmme Kalju duubelmeeskonnaga. Viimasel real paiknev Pärnu Jalgpalliklubi on käesoleval hooajal saanud nautida kolm võitu, mänginud viiki viiel korral ning lahkunud kaotusega väljakult 27-es mängus. Endale on lastud lüüa 105 väravat, ise on sahistatud 34 korral vastaste võrke. Viimases voorus minnakse vastamisi Viljandi JK Tulevik meeskonnaga.

Vooru keskses kohtumises alistas Tartu JK Welco koduväljakul FA Tartu Kalevi tulemusega 3:1. Saadud väärtuslike võidupunktidega võideti Esiliiga B tiitel. Mäng Tartu Welco jaoks algas ehmatusega – 5. minutil viis Esiliiga B suurim väravakütt Priit Peedu külalised juhtima. Poolaja pausile mindi juba 1:1 seisult, kui 17. minutil toimetas palli väravasse Mikk Valtna. Teisele poolajale tuli Welco juba paremini peale – 53. minutil kandis 2:1 värava eest hoolt markus Sossi ning 87. minutil lõi 3:1 võiduvärava Miikal Roos. Welco jaoks täheldas võit klubi esimest Esiliiga B tiitlit.

Voor enne hooaja lõppu on Welco teeninud tabelisse 22 võitu, mis tähistab Esiliiga B suurimat võitude arvu, viiki on lepitud viiel korral ning vastaste paremust on tunnistatud kaheksal korral. Vastastele on hooaja jooksul löödud 86. väravat, enda selja taha lastud vaid 41. Tartu Kalevil on selleks näitajaks 17 võitu, seitse viiki ja 11 kaotust. Väravate vahe on 82:69. Welcot ootab viimases voorus ees mäng FC Kuressaare duubelmeeskonnaga. Fa Tartu Kalev mängib samal päeval võõrsil Läänemaa JK-ga.

Voorule pani punkti FC Kuressaare ja Tartu JK Tammeka duubelmeeskondade madin, millest tulemusega 4:2 väljus võitjana võõrustav meeskond. Mängu võiduväravad lõi kõik Andero Kivi. Kuressaare duubel tandis vastastele tormihoiatuse juba mängu esimesel minutil, kui Kivi tabamuse järel mindi 1:0 juhtima, 33. minutil oli Kivi taas tegudel, duubeldades seisu 2:0. Teisele poolajale tuli Tammeka U21 hästi peale - 48. minutil lõi ühe tagasi Robin Mathias Müür ning 62. minutil viigistas seisu penaltist Akaki Gvineria. Kümme minutit hiljem oli Kivil kaks vastust varuks: toimetades 73. minutil väravasse 3:1 eduvärava ning kindlustades kaks minutit hiljem 11 meetri karistuslöögist 4:2 võidu. 61 punktiga asub FC Kuressaare U21 liigatabelis neljandal positsioonil, Tartu JK Tammeka U21 on seitsmendal real, olles kogunud kokku 41 punkti. Seitsmendal tabelireal positsioneeriv Tammeka duubel on 11 võidu ja kaheksa viigi ja 16 kaotuse järel teeninud tabelisse 41 punkti. Endale on sel hooajal lastud lüüa 69, ise on löödud 61 tabamust. Viimases voorus läheb Tammeka koduväljakul vastamisi Narva Trans duubelmeeskonnaga.

Esiliiga B hooaeg kulmineerub 12. novembril, kui mängitakse viimase vooru kohtumised.