Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Täna 100 aastat tagasi mängis Eesti Pariisi olümpial USA-ga

Eesti koondis Pariisi olümpial
Eesti koondis Pariisi olümpial — FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Täna möödub sada aastat päevast, kui Eesti mängis Pariisi olümpiamängudel USA-ga. Tegemist oli 1/16-finaali kohtumisega, mille ameeriklased penaltilöögist võitsid 1:0 (16. Andrew Stradan).

Penalti oli kasutada ka eestlastel, kuid Elmar Kaljot lõi palli üle lati. Kuna ta oli seda teinud enne kohtuniku vilet, oli Kaljotil kasutada korduslöök, mis tabas latti.

8110-pealine publik hoidis pöialt Eestile ja enamus mängust kaotusseisus olnud eestlased domineerisid kohtumist, saades Pariis ajalehtedelt kiitvaid hinnanguid. Kodus ootasid kõige tulihingelisemad huvilised tulemust Päevalehe vaateakna juures, kuhu info välja pandi. Seda käib vaatamas ka Riigikogu esimees Jaan Tõnisson. Tartus helistasid jalgpallisõbrad Postimehe toimetusse, kust küsiti tulemust.

Pariisi olümpia, kus esmakordselt olid koos nelja kontinendi koondised, on suureks tõukeks maailma jalgpallile: kohe selle järel luuakse Mandri-Euroopa esimesed profiliigad. Ka Eesti saab Pariisist väärtuslikke õppetunde ja kontakte, muuhulgas suheldakse olümpiakülas tulevaste võitjate uruguailastega.

Jalgpall

toetab Chanz