Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Tammeka ja Viimsi alustavad Premium liiga üleminekumängudega, kohtumisi teenindab ka videokohtunik

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Sel nädalal selgub järgmise Premium liiga hooaja lõplik koosseis, kui üleminekumängudel võistlevad koha eest kõrgeimas liigas Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK.

Viimsi – Tammeka üleminekumängude esimene vaatus peetakse kolmapäeval, 29. novembril kell 18.00. Kuigi esialgu pidi mäng toimuma võõrustajameeskonna koduväljakul, ei ole Viimsi staadioni seisukord keeruliste ilmatingimuste tõttu mängimiseks sobilik ning kohtumine peetakse altküttega Sportland Arenal. Jalgpalliliidul on valmisolek mängu korraldamiseks ka EJLi jalgpallihallis, kui ilmaolud seda nõuavad. Lõplik otsus mängupaiga osas tehakse ilmaprognoosi põhjal hiljemalt mängupäeva hommikul.

Tammeka ja Viimsi üleminekumängude korduskohtumine peetakse pühapäeval, 3. detsembril Tartus. Nagu esimese kohtumise puhul, on jalgpalliliidul ka pühapäevaks valmisolek mängu korraldamiseks nii Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul kui Tartu Annemõisa jalgpallihallis. Mängu toimumiskoht ja algusaeg sõltuvad ilmaprognoosist ning jalgpalliliit teeb need teatavaks esimesel võimalusel, hiljemalt mängueelsel päeval.

Sel hooajal esmakordselt ametis olevad videokohtunikud teenindavad ka Premium liiga üleminekumänge. Juhul, kui üleminekumängude korduskohtumine toimub Tartu Annemõisa jalgpallihallis, tõstab jalgpalliliit mängupaigas videokohtunike abil toimuva mängu tehnilist võimekust. Ülejäänud kolmes potentsiaalses mängupaigas – Sportland Arenal, EJLi jalgpallihallis ja Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul – on videokohtunike tööks tehnilised tingimused tagatud, kuivõrd nendel väljakutel on videokohtunike osalusega kohtumisi peetud ka varem.

Tammeka jäi Premium liigas 27 punktiga üheksandale kohale, millega edestati viimaseks jäänud Harju JK Laagrit nelja punktiga. Selle tulemusega vältis Tammeka liigast otse väljalangemist ja kindlustas koha üleminekumängudel, kus minnakse vastamisi Esiliigas hõbemedalile tõusnud Viimsi JK-ga. Viimsi saavutas Esiliigas 71 punktiga teise koha, teenides sellega võimaluse pidada Premium liiga üleminekumänge.

Premium liiga üleminekumängude järel tagab liigas järgmiseks hooajaks koha meeskond, kes lööb kahe mängu kokkuvõttes rohkem väravaid. Kui teise kohtumise järel on seis viigiline, mängitakse lisaaeg ning vajadusel penaltiseeria.

Jalgpall

toetab Chanz