Jalgpall

toob sinuni Chanz

Tallinnasse on oodata viimaste aastate suurimat hulka külalisfänne

Belgia koondise algkoosseis A. Le Coq Arenal 2021. aastal
Belgia koondise algkoosseis A. Le Coq Arenal 2021. aastal — FOTO: Jana Pipar

20. juunil Tallinnas A. Le Coq Arenal toimuvale Eesti – Belgia Euroopa meistrivõistluste valikmängule on oodata 600 Belgia koondise poolehoidjat.

„Koroonaviiruse pandeemia järgselt on jalgpalliturism taastunud ning 20. juuni kohtumisele on oodata viimaste aastate suurimat hulka külalisfänne,“ lausus Eesti Jalgpalli Liidu peadirektor Tõnu Sirel. „Nii nagu rahvusvahelised reeglid ette näevad, paiknevad külalisfännid A. Le Coq Arena põhjatribüünil. Lisaks saab reeglite järgi Belgia alaliit paarsada piletit ka küljetribüünile, mis on mõeldud ametlikule delegatsioonile,“ lisas ta.

Sirel avaldas heameelt, et huvi Eesti – Belgia mängu vastu on väga suur ka Eesti poolehoidjate seas. „Kui vaadata, millise tempoga piletid praegu lähevad, siis ootame 20. juunil A. Le Coq Arenale ligi 10 000 pealtvaatajat, mis oleks koroonajärgse aja rekord,“ märkis Sirel.

Viimati mängis meeste koondis Belgiaga A. Le Coq Arenal kaks aastat tagasi, kui juba 2. minutil viis Mattias Käit Eesti juhtima. FIFA edetabeli tippu kuuluv Belgia võttis lõpuks tulemusega 5:2 võidu. Kodumurul sai Eesti väärt võidu 2009. aastal, mil Belgia alistati 2:0.

Meeste koondise aasta esimese kodumängu esitleja on Eesti Jalgpalli Liidu suurtoetaja Coolbet. 20. juunil avatakse festivaliala kell 19, kontsert algab kell 19.30. Koondised alustavad mängueelse soojendusega kell 21.00, hümnid kõlavad kell 21.30 ning kohtunik annab avavile kell 21.45.

Pääsmed mängule on müügil Piletilevis, kus kõigil soovijatel on võimalik leida endale sobiva hinnaklassi ja istekohaga pääse. Eesti Jalgpalli Liit (EJL) tuletab meelde, et pääsmete edasimüük (sh välisfännidele) või piletite kasutamine kommertseesmärkidel (sh loosimised vms) on ilma EJLi nõusolekuta keelatud.

Jalgpall

toob sinuni Chanz