Tagaajaja rolli jäänud neidude U17 koondis viigistas Fääri saartega viimase minuti väravast

Eesti neidude U17 koondise algkoosseis kohtumises Fääri saartega
Eesti neidude U17 koondise algkoosseis kohtumises Fääri saartega — FOTO: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eesti neidude U17 koondis pidas täna, 29. juunil esimese mängu kodusel Balti turniiril, kui vastamisi mindi Fääri saarte eakaaslastega. Kaheväravalise kaotusseisu seljatanud Eesti viigistas kohtumise viimase minuti väravast 2:2.

Eestlannad lubasid kohe kohtumise alguses vastasel rünnakuid üles ehitada – ka esimene pealelöögi võimalus tekkis Fääridel juba mängu 20. sekundil. Peagi vahetas Eesti vastasega aga kohad: Fääri saared suudeti surve alla panna ning mäng nende väljaku poolele viia. Eesti esimene löök sündis 8. minutil, kui Jelizaveta Južaninova end karistusala tagant löögile mängis, kuid pall lõpetas väravavahi süles.

Poolaeg kujunes võistkondade vahel küllaltki võrdseks – kord tekkis võimalusi ühele, kord teisele. Ülemäära suurt ohtlikkust kumbki värava all tekitada ei suutnud, kuniks Fääris asusid kohtumist 39. minutil juhtima. Ranja Joensen sai vasakult äärelt täpse tsenderduse ning lükkas palli paarilt meetrilt kindlalt võrku.

Kohe teise poolaja esimesel minutil duubeldas vastane oma eduseisu. Keskjoone juurest sai Silja Ragnarsdottir Trier rünnakule, jooksis kaitsemängijatest mööda ning viimistles olukorra täpse tabamusega.

Eestlannad minimeerisid kaotusseisu 63. minutil, kui paremalt äärelt saadud tsenderduse pikendas Bea Kristiansen värava ees Darina Kudjavninale ning viimane lükkas nahkkera Fääri saarte puuriluku selja taha. Viigivärav ning kohtumise lõpptabamus sündis viiendal üleminutil, kui Eesti kasuks määrati penalti, mille Darja Uzjukina realiseeris.

Koondise peatreener Ljubov Maksimova ütles pärast kohtumist, et heameelt valmistab tüdrukute valmisolek pingutada viimase sekundini. „Esimesel poolajal jäime hätta üks versus üks olukordadega ning ei läinud duellidesse piisavalt tugevalt. Teisel poolajal lisasime rünnakufaasis agressiivsust, pöörasime duellid enda kasuks ning suutsime rohkem palle vastase kolmandikule toimetada. Olime 0:2 taga, aga tüdrukud olid tublid, et viimase sekundini pingutasid. Vaadates tänast mängupilti, oli viigiseis ka aus tulemus," rääkis ta.

Maksimova sõnul on tänasest kohtumisest võtta kaasa positiivset kui ka kohti, kus teha vigade parandus. „Põhiasi, millele peame rõhku panema, on üleminekud rünnakust kaitsesse,“ selgitas peatreener.

Neidude U17 koondise jaoks jätkub Balti turniir esmaspäeval, 1. juulil, kui kell 17.00 algavas kohtumises võõrustatakse Leedut. TNTK staadionil toimuvast kohtumisest näeb otsepilti www.jalgpall.ee vahendusel.