Suurüllatus: Esiliiga meeskond lõpetas Tartu Tammeka karikahooaja

Tartu Tammeka peatreener Marti Pähn mullu novembris saatuslikus karikamängus, mis lõppes talle punase kaardi ja juhendamiskeeluga — FOTO: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Evald Tipneri karikavõistlustel sündis suurüllatus, kui Esiliiga viies meeskond FC Tallinn alistas 1/16-finaalis Premium liiga kuuenda meeskonna Tartu Tammeka.

Sportland Arenal peetud mängus jäid avapoolajal väravad löömata. FC Tallinn haaras juhtohjad teise poolaja alguses, kui Vadim Aksjonov andis suurepärase söödu Tammeka kaitseliini selja taha ja Aleksandr Volkov lahendas üks-üks olukorra Carl Kaiser Kiidjärve vastu. Maksim Tšerezov lõi kolm minutit hiljem Kirill Nesterovi tsenderdusest võõrustajad juba kahe väravaga juhtima, vahendab Soccernet.ee.

Tammeka lõi 80. minutil ühe värava tagasi, kui FC Tallinna väravavaht Artjom Jakovlev eksis rängalt Patrick Genro Veelma tsenderduse püüdmisel ja Mairo Miil lõi palli väravasse, aga enamaks Premium liiga meeskond võimeline ei olnud. FC Tallinn võitis 2:1 ja edenes kaheksandikfinaali, kus minnakse vastamisi Esiliiga punase laterna Tabasaluga.

Tammeka peatreener Marti Pähn sai eelmisel karikahooajal 1/8-finaalis FCI Levadia vastu punase kaardi, millele järgnes 1+1 juhendamiskeeld. Seetõttu juhendas Tammekat nii eelmises ringis, kui ka nüüd FC Tallinna vastu abitreener Mait Toom.