Jalgpall

toob sinuni Chanz

Suurejoonelise finaali kohtunikebrigaadi eesotsas on soomlanna

Pildil finaalmängu peakohtunik Minka Vekkeli.
Pildil finaalmängu peakohtunik Minka Vekkeli. — FOTO: Sam Barnes - Sportsfile/UEFA

Eestis toimuv neidude U17 EM-finaalturniir on jõudnud suure finaalkohtumiseni, mis peetakse 26. mail A. Le Coq Arenal. Otsustavas mängus mõistab peakohtunikuna õigust soomlanna Minka Vekkeli.

Vekkeli on seni finaalturniiril teenindanud nelja kohtumist. Alagrupifaasis oli ta peakohtunikuna ametis Saksamaa – Hispaania ja Prantsusmaa – Inglismaa kohtumistel, neljanda kohtuniku kohustusi täitis ta Hispaania ja Šveitsi vahelisel A-alagrupi kohtumisel ning Hispaania ja Inglismaa vahelises poolfinaalis.

Lisaks Vekkelile kuuluvad finaalis õigusemõistjate brigaadi abikohtunikud Nargis Magau (Kasahstan) ja Ana Silva (Portugal), mängu neljas kohtunik on Emanuela Rusta (Albaania). Sarnaselt peakohtunikuga on ka finaali abikohtunikud ja neljas kohtunik seni ametis olnud neljas mängus ning seal edukalt esinenud: finaali kohtunikebrigaadi määramisel lähtuti õigusemõistjate varasematest sooritustest finaalturniiril.

Neidude U17 EM-finaalturniiri finaal toimub reedel, 26. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal. Tänavuse Euroopa meistri selgitavad omavahel Hispaania ja Prantsusmaa, kes on seni turniiril näidanud võimsat minekut: Hispaania alistas poolfinaalis 3:1 tugeva Inglismaa, Prantsusmaa oli seisuga 10:2 üle Šveitsist. Hispaania läheb finaali jahtima oma viiendat Euroopa meistri tiitlit, Prantsusmaa jaoks oleks karikavõit esmakordne.

Kõigil finaalturniiri mängudel on pealtvaatajatele eriline kingitus: enne avavilet löövad mõlema võistkonna algkoosseisu kuuluvad mängijad publiku sekka 22 eksklusiivset palli, millel on Eestis toimuva U17 EM-finaalturniiri logo. Tegemist on ühtaegu kvaliteetsete pallidega kui ka väärtuslike mälestusesemetega.

Olulise lisaväärtusena on neidude U17 EM-finaalturniiri suurtoetaja Euronics igaks A. Le Coq Arenal toimuvaks mänguks staadionile üles seadnud põneva ala. Nimelt saab pärast staadionile sisenemist teise korruse galeriis mugavatel kott-toolidel kätt proovida PlayStationi konsoolil jalgpalli mängides ning katsetada virtuaalreaalsuse prille ja autorallit.

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toob sinuni Chanz