Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Video: Superliiga avaldas pärast võidukat kohtuotsust uue võistlussüsteemi, mitmed tippklubid on teinud seoses sellega ametliku avalduse

Florentino Perez
Florentino Perez — FOTO: Scanpix

Täna teatas Euroopa Liidu kohus, et UEFA rikkus selgelt reegleid, ähvardades sanktsioonidega tippklubisid, kes seda turniiri algatamas olid. A22, ehk uus Spordiarendusettevõtte andis ka neljapäeval teada uue võistlussüsteemi.

A22 soovib luua uue Superliiga ning nende eestvedajateks on kaks suurt Hispaania klubi, Madridi Real ja FC Barcelona.

Real Madridi president Florentino Perez andis ka täna ametliku avalduse seoses uue turniiriga.

Praegu toimuvad Euroopa tippjalgpalli sündmused UEFA käekirja järgi, aga Superliiga üritab seda muuta. Nimelt soovib A22 luua 3 liigat. 1) Star 2) Kuldne 3) Sinine.

Kahes kõrgemais divisjonis mängib 16 tiimi ning viimases kolmandas 32 võistkonda. Tiimid mängiksid kaheksastes alagruppides kodus-võõrsil formaadis ehk igale osalejale oleks tagatud vähemalt 14 mängu ning klubid saavad liigade vahel tõusta ja langeda. Sinisesse liigasse pääseb koduliiga tulemuste põhjal. 

Esialgu on suurtest klubides eitava teadaande andnud näiteks: Müncheni Bayern, PSG, Manchester United, Borussia Dortmund, FC Kopenhaagen, Milano Inter jpt.

UEFA president Ceferin sõnas ja julgustas(irooniliselt) Superliiga alustamisega ning usub, et sealt võtabki osa vaid 2 tiimi.

Jalgpall

toetab Chanz