Super! Eesti U21 alistas Iisraeli eakaaslased 1:0

Eesti U21
Eesti U21 — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti U21 jalgpallikoondis pidas täna õhtul Kadrioru staadionil EM-valikturniiri kohtumise Iisraeli eakaaslaste vastu, keda suudeti võita 1:0 Tony Varjundi väravast. Samuti tassis Eesti koondise väravavaht Kaur Kivila omad välja tõrjudes 90. minutil Iisraeli penalti.

Eesti U21 - Iisrael U21 1:0 (70. Tony Varjund)

Eksitud penalti: 90+1. Liran Hazan (Iisrael)

Mängu protokoll.

Mäng algas küllaltki tasavägiselt ning mõlemad meeskonnad avaldasid vastasele intensiivset survet. Eesti väravasuud kaitsnud Kaur Kivila tegi esimese suurepärase sekkumise juba 3. minutil, tõrjudes vastase hea löögi ning jätkuolukorras takistas väravajoonel palli teekonda Daniil Sõtšugov. Mäng elavnes selgelt avapoolaja teises pooles ning mõlemad meeskonnad tabasid lühikeses ajavahemikus väravaraame. Iisraeli olukord tekkis 21. minutil, kui kogu avapoolaja vältel teravust näidanud Ori Azo proovis kaugelt ning tabas latti. Kaks minutit hiljem pääses teisel pool väljakult edukalt löögile Danil Kuraksin, ent pall põrkus postist tagasi mängu.

Teine poolaeg oli esimesega küllaltki sarnase iseloomuga. Taas jõudsid esimesena terava momendini vastased, ent tablool püsis seis muutumatuna. 70. mänguminutil tõi mängu otsustava pöörde täna U21 koondise särgis debüüdi teinud Tony Varjund: nurgalöögijärgses olukorras kasutas ründaja kastis tekkinud segaduse ära ning toimetas palli võrku, tuues tabloole 1:0 eduseisu. Veidi enam kui kümme minutit hiljem võinuks eduseis olla ka 2:0, sest Tristan Toomas Teeväli lõi lubavalt otse karistuslöögist, ent ristnurga poole suunatud pall läks napilt mööda.

Normaalaja viimasel minutil teenis Iisrael penaltilöögi, saades seeläbi hea võimaluse mänguseisu viigistamiseks. Siin kerkis aga eestlaste kangelaseks Kivila, kes aimas edukalt löögisuuna ning tegi suurepärase tõrje. Kohtumisele lisatud kolme minuti jooksul rohkem miskit liialt ohtlikku ei sündinud. Niisiis tähistas kohtuniku lõpuvile Eestile käimasoleva EM-valiksarja esimest võitu.

„Loomulikult olen rahul. Ootasime võitu ja teadsime, et mingil hetkel see tuleb," ütles noormeeste U21 koondise peatreener Sander Post. „Tundus, et Iisrael esines täna natuke paremini kui septembrikuus. Seekord läks nii, eelmine kord teistpidi," sõnas Post, viidates meeskondade eelmisele omavahelisele kohtumisele, mis lõppes Iisraeli 1:0 paremusega.

Post kiitis esituse eest kogu võistkonda. „Me kõik oleme ühise eesmärgi eest väljas ning tänasel õhtul oleme kõik kangelased. Tony oli tubli ja Kivila loomulikult aitas õigel hetkel, aga kõik teised mängijad tegid samuti roppu tööd."

Järgmine mäng ootab Eesti noormehi ees uue nädala teisipäeval, 15. oktoobril, kui EM-valiksarja viimases mängus kohtutakse Kadrioru staadionil Kosovoga. „Meie eesmärk on saada kahest mängust kuus punkti. Esimene mäng seljataga, teine on teisipäeval. Valiksarja seitsme punktiga lõpetada oleks igati viisakas," ütles Post lõpetuseks.