Jalgpall

toob sinuni Chanz

Sirje Kapper: tahame kodupublikule võimalikult head mängu näidata

— FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Eesti naiste koondis võõrustab teisipäeval, 31. oktoobril A. Le Coq Arenal toimuvas Rahvuste liiga vastasseisus Armeeniat. Kohtumise eel toimunud pressikonverentsil jagasid oma mõtteid koondise peatreener Sirje Kapper ja ründaja Lisette Tammik.

Naiste koondise peatreener Sirje Kapperi kinnitas, et kõik mängijad on terved ning võõrsilmängust ja lennureisist ollakse taastunud. Kapperi sõnul on sama vastasega lühikese aja jooksul kahel korral kohtuda positiivne. „Saame kiiresti vigade paranduse teha. Mängud on sarnase iseloomuga: võrreldes näiteks eelmise aknaga, kus mängisime Kasahstani ja Iisraeliga, ei toetanud esimene mäng seda, mis meid teises ees ootas. Selles mõttes on praegune olukord ideaalne, aga on ka mõned miinused – vastasel on lihtsam meie mänguks valmistuda ja üllatusmomente tekitada on keerulisem,” sõnas Kapper ja lisas, et eesolevas kohtumises on Eesti eesmärk võtta kolm punkti, oma seljatagune puhtana hoida ning kodupubliku ees võimalikult palju väravaid lüüa.

Möödunud reedel toimunud vastasseisus kübaratrikiga säranud Lisette Tammik ütles, et kolme väravani jõudis ta tänu võistkondlikult hästi üles ehitatud rünnakutele ning lisas, et tunneb heameelt debüütvärava löönud Emma Treibergi üle. „Võistkondlik edu on alati esikohal. Kõige tähtsam on homsest mängust kolm punkti võtta ja ideaalses stsenaariumis võiks meie värav tühjaks jääda,” ütles Tammik. „Armeenia on temperamentne ja neil on mängijaid, kes on heade tehniliste oskustega. Nad on head kiirrünnakutel – näitaja on, et nad suutsid eelmises mängus üles võtta 11 ohtlikku rünnakut ning meie eesmärk on sel korral seda numbrit vähendada,” ütles Tammik.

Eesti – Armeenia kohtumise avavile kõlab A. Le Coq Arenal kell 18.00. Väravad avatakse pealtvaatajatele kell 17.00, pääsmed mängule on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis. 

Tänavu alanud uues naiste Rahvuste liigas on Eesti seni pidanud kolm kohtumist. Viimane mäng peeti möödunud reedel, 27. oktoobril, kui võõrsil alistati homne vastane Armeenia 4:1. Septembrikuus kogus Eesti punkti väravateta viigiga lõppenud mängust Kasahstaniga, Iisraeli vastu tunnistati vastase 5:0 paremust.

Jalgpall

toob sinuni Chanz