Selgusid neidude U17 EM-finaalturniiril osalejad

Eesti neidude U17 koondise maavõistlus Hispaania vastu.
Eesti neidude U17 koondise maavõistlus Hispaania vastu. — FOTO: RFEF

Eile selgusid U17 neidude EM-finaalturniirile kvalifitseerunud võistkonnad, kes osalevad 14.-26. maini Eestis toimuval turniiril.

Finaalturniirile pääses kokku kaheksa võistkonda: Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Poola, Hispaania, Rootsi, Šveits ja nende seas ka võõrustaja Eesti. Finaalturniiri kahe neljaliikmelise alagrupi loosimine toimub täpselt kahe nädala pärast, 13. aprillil, mille järel selgub ka täpne mängude kalender.

Viimasena kindlustasid endale koha eile, 29. märtsil Prantsusmaa ja Saksamaa. Prantsusmaa alistas 6:1 Põhja-Iirimaa ja tuli 9 punktiga alagrupi võitjaks. Saksamaa pidas Portugaliga maha põnevuslahingu, millest olenes edasipääseja. 2:2 viigiga lõppenud kohtumine tagas aga mõlemale võistkonnale alagrupitabelis seitsme punktiga viigi, mistõttu edasipääsu otsustas väravatevahe 16:11 Saksamaa kasuks.

Saksamaa on U17 neidude EM-finaalturniiri 13. kordne võitja, alistades mullu finaalis Hispaania. Varasemalt on tiitli neljal korral võitnud ka Hispaania ja ühel korral Poola. Pärast pikka pausi on finaalturniiril tagasi Rootsi, kes viimati kvalifitseerus 2012/13. aastal. Tagasi on ka Šveits, kes viimati osales turniiril 2012/13. aastal, kui saavutas teise koha. Prantsusmaa on tulnud kaks korda teiseks ja möödunud aastal jõuti poolfinaali.

2023. aasta kevadel võõrustab Eesti kolmes linnas – Tallinnas, Tartus ja Võrus – neidude jalgpalli suursündmust, kui siin toimuval finaalturniiril selgitatakse U17 vanuseklassi Euroopa meister. Finaalturniir saab ametliku avapaugu 14. mail, mil peetakse esimesed alagrupikohtumised. Turniir kulmineerub reedel, 26. mail toimuva finaaliga, mis mängitakse A. Le Coq Arenal.

 

Vahendas, jalgpall.ee