Jalgpall

toob sinuni Chanz

Rimi koolijalka jalgpalliturniir jõudis esmakordselt Hiiumaale

Rimi koolijalka jalgpalliturniir jõudis esmakordselt Hiiumaale
Rimi koolijalka jalgpalliturniir jõudis esmakordselt Hiiumaale — FOTO: Eike Meresmaa

Möödunud reedel, 6. oktoobril korraldas Eesti Jalgpalli Liit (EJL) koostöös Emmaste Vaba Aja Keskusega esimese koolidevahelise Rimi jalgpalliturniiri Hiiumaal. Turniirist võttis osa 83 noort neljast maakonna koolist.

Turniiril osalesid Käina Kooli, Emmaste Põhikooli, Kärdla Põhikooli ja Palade Põhikooli klasside õpilased. 1.–4. klassi arvestuses osalenud kahe võistkonna seas tuli esikohale Käina Kool. 5.–7. klassi vanuserühmas võitis kolme võistkonna miniturniiril esikoha Emmaste Põhikooli I meeskond. 8.–9. klassi arvestuses osalesid nelja kooli esindused, kellest parim oli Kärdla Põhikool. Vanima vanuseastme võitjameeskonnal on lisaks võidetud karikale võimalus osaleda ka koolispordiliidu jalgpalli finaalturniiril.

Lisaks turniiril osalenud võistkondadele, said end jalgpallis proovile panna ka kaks täiskasvanute tiimi, kus osalesid Emmaste ja Käina vilistlased ja lapsevanemad.

Emmaste Vaba Aja Keskuse noortejuht Triinu Paabuti sõnul pandi idee turniirist kerkima juba eelmisel õppeaastal ning tal on igati hea meel, et jalgpalliturniir lõpuks teoks sai. „Idee sai alguse sellest, et meie külas ei olnud jalgpallitreenerit, kuid vajadus ja soov oli olemas. Nii panid 4.–9. klassi poisid Andreas Ugami eestvedamisel meeskonna kokku ja hakkasid iseseisvalt trenni tegema, kuid juba peagi tuli tahe turniiriks. Tiheda kooli- ja sündmuste graafiku kiuste pidime võistlused sügisesse lükkama ning kui nüüd seda korraldama asusime, tuli meile appi jalgpalliliit,” rääkis Paabut.

Paabuti sõnul oli tegu väga oodatud sündmusega ning osalejatelt peegeldus vaid positiivne tagasiside. „Kui õpilased panevad ise meeskonnad kokku ja kaugemad tulijad organiseerivad end iseseisvalt kohale, siis see jallgpallipisik peab ikka noortel tugevalt sees olema. Tuulist ilma trotsides oli osalejate nägudes näha rõõmu ja see andis tunde, et me võiks seda turniiri ka järgnevatel aastatel pidada,“ ütles ta.

Paabut lisas, et taolised jalgpalliturniirid on oluliseks väljundiks noorte enda oskuste näitamiseks, huvi tekitamiseks ja liikumisrõõmu jagamiseks. „Noortele annab turniir hea ülevaate enda oskustest, arenemisvõimalustest ja lisab ka enesekindlust tänu kuuluvustundele,“ võttis Paabut oma mõtted kokku.

Eesti Koolispordi Liit ja Tallinna Haridusamet on varasemalt korraldanud koolidevahelisi võistlusi alates 7. klassist. EJLi eestvedamisel toimuvad käimasolevast õppeaastast Rimi koolijalka turniirid ka nooremate klasside poistele ja tüdrukutele.

Koolijalgpalli turniire toetavad Rimi, Corny, Sportland ja Nike.

Jalgpall

toob sinuni Chanz