Rekordeid purustava naiste EM-finaalturniiri mängud jätkuvad teise ringiga

Naiste EM-finaalturniiri avamäng oli 6. juulil, kui Inglismaa võitis Austriat seisuga 1:0. Kaasaelajaid oli staadionil kokku üle 68 tuhande, mis on võistluste rekord. Eelmine rekord (41 301) püstitati Rootsis Friends Arenal 2013. aasta finaalis Saksamaa ja Norra vahel.

7. juuli toimunud Norra ja Põhja-Iirimaa vahelisel mängul oli põhjust tähistada mõlemal naiskonnal. Norra saavutas võidu ning Põhja-Iirimaa mängija Julie Nelson lõi oma esimese värava suurturniiril.

Vaatamata sellele, et Soome suutis lüüa esimesel minutil värava, langes naiskond 8. juulil siiski 1:4 Hispaania võimu alla.

Samal päeval survestas Saksamaa väga kindlalt Taani naiskonda, lõpetades kohtumise seisuga 4:0.

Viigiseisu jäid 9. juulil toimunud mängud Portugali ja Šveitsi (2:2) ning Hollandi ja Rootsi (1:1) vahel. Samuti pidid punkte jagama Belgia ja Island (1:1) eile toimunud mängus.

Eilses Prantsusmaa ja Itaalia mängus pidi väga pingelises kohtumises võtma Itaalia vastu kaotuse 1:5. Prantsusmaa purustas rekordeid juba avapoolajal, lüües kokku viis väravat: kübaratrikiga sai hakkama Grace Geyoro, väravaid lisasid veel Delphine Cascarino ja Marie-Antoinette Katoto.

8 mänguga on löödud 29 väravat, mis teeb mängu kohta keskmiselt 3,62 väravat . Finaalturniiri kõige suurem väravakütt on Grace Geyoro kolme väravaga, ülejäänud mängijad edetabelis on löönud ühe värava (10. juuli seisuga).

Täna kell 19.00 saab kaasa elada Austria ja Põhja-Iirimaa vahelisele mängule. Kohe pärast seda mängu saab jätkata jalgpallilainel, kui kell 22.00 lähevad vastamisi Inglismaa ja Norra naiskonnad.

Finaalturniiri saab jälgida veebis UEFA.tv ning alates veerandfinaalidest (20. juulist) kajastab mänge ERR.