Jalgpall

toob sinuni Chanz

Rannakoondis tunnistas penaltiseerias Türgi paremust ja lõpetas valikturniiri 10. kohal

Rannakoondis tunnistas penaltiseerias Türgi paremust ja lõpetas valikturniiri 10. kohal
Rannakoondis tunnistas penaltiseerias Türgi paremust ja lõpetas valikturniiri 10. kohal — FOTO: Jose Manuel Alvarez/BSWW

Eesti rannakoondis pidas täna, 9. juulil oma viimase MM-valikturniiri kohtumise, kus penaltiseerias tunnistati Türgi 4:3 (3:3) paremust. Koondis saavutas viie valikmängu järel 10. koha.

Avakolmandikul asus Eesti kohtumist juhtima, kui Kristian Marmor palli karistuslöögist otse värava ristnurka toimetas. Möödus vähem kui 20 sekundit, kui türklased nurgalöögijärgselt pealelöögini pääsesid ning rikošetist viigivärav sündis. Vaheajale läksid eestlased Sander Lepiku täpsest käärlöögi tabamusest 2:1 eduseisus.

Teisel kolmandikul lõi vastaste viigi- ja juhtvärava puurilukk Serkan Banazlı. Viimasel kolmandikul tassis Eesti koondise kaotusseisust välja Joosep Juha ja Lepiku omavaheline koostöö, mis kulmineerus viimase löödud 3:3 viigiväravaga.

Lisaajal kumbki meeskond väravaid ei löönud ning kohad tuli jaotada penaltiseerias. Penaltites olid Eesti ridades täpsed Henry Remmelgas, Rasmus Munskind ja Kristian Marmor. Ragnar Rumpi ja Sander Lepiku 11 meetri karistuslöögi tõrjus väravavaht ära.

Bakuus toimuval MM-valikturniiril lõpetas Eesti oma alagrupis kolmandal kohal, kui kirja saadi 7:4 võit Aserbaidžaani üle ja kaotused Itaalialt (1:3) ja Moldovalt (2:6). Playoff mängus Poolaga alistati vastane lisaajal tulemusega 5:4. Tänane kaotus Türgi vastu kirjutas Eesti koondise MM-valikturniiril 10. tabelireale.

 

Vahendas, jalgpall.ee

Jalgpall

toob sinuni Chanz