Jalgpall

toob sinuni Chanz

Rahvuskonflikt Tammeka ja Levadia U17 mängul, alaliit algatas uurimise

U17 ENMV 19. voor: TARTU JK TAMMEKA U17 - FC LEVADIA U17
U17 ENMV 19. voor: TARTU JK TAMMEKA U17 - FC LEVADIA U17 — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti jalgpalliliit algatas distsiplinaarasja eelmisel nädalavahetusel toimunud mängu tõttu, kus omavahel olid vastamisi Levadia ja Tammeka U17 võistkonnad.

Uudisportaal Delfile laekus juba pühapäeval anonüümne vihje Tammeka ja Levadia noortemängul viibinud pealtvaatajalt: „Lauldi koos laste ja vanematega „Levadia, s**t, kui mõtleme „s**t“, siis see on Levadia!“.

Solvangud olid läinud veelgi teravamaks peale Levadia 86. minuti 2:1 juhtväravat. „Öeldi pidevalt: „Kuradi venelased, olge vait, tõmmake n**** siit, tõmmake tagasi Venemaale, kuradi rotid. Levadia fännid jäid viisakaks ja toetasid oma meeskonda. Kui mäng lõppes, läks asi väga üle käte ja piinlikuks. Mängijaid alandati kõva häälega Tammeka vanemate ja sinna kogunenud laste poolt. Karjuti: „Kuradi sibulad, tõmmake Venemaale tagasi, õppige eesti keel ära, olete rotid meie maal.“

Levadia lapsevanema sõnul üritasid Tammeka fännid peale mängu Levadia riietusruumi ees ka kaklust algatada, kuid füüsiliseks konfliktiks asi siiski ei läinud. „Meie lapsed kõndisid õnneks neist mööda otse bussi,“ kirjutas Delfi.

Väidetavalt oli sarnane olukord aset leidnud ka Tallinnas, kui omavahel olid vastamisi samad tiimid.

“Tallinnas toimunud mängul ähvardasid Levadia mängijate lapsevanemad Tammeka mängijatele nuga ja peksa anda, sest ei oldud rahul sellega, et neil ei lubatud väljakule minna,“ selgitas pealtvaataja Delfi Spordile.

Mäng on järelevaadatav:

Jalgpall

toob sinuni Chanz