Põhiturniiri viimases voorus lõi enim väravaid Tammeka, Sporting kasvatas edu lähima jälitaja ees

Tammeka
Tammeka — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Täna, 12. oktoobril peetud naiste Meistriliiga põhiturniiri viimases voorus teenisid võidupunktid Tammeka, Flora ja Sporting. Tabasalu ja Viimsi lahkusid väljakult viigiga.

JK Tabasalu – Viimsi JK

JK Tabasalu ja Viimsi JK leppisid Tabasalu Arenal 1:1 viigiga. Kohtumises avati väravaarve teise poolaja alguses, 48. minutil, kui Maite realiseeris naiskonnale määratud penaltilöögi ning viis Viimsi 1:0 juhtima. Heidi Melis viigistas seisu 73. minutil. Melise tabamus jäi kohtumises viimaseks ning naiskonnad leppisid tänavu esmakordselt omavahelises mängus viigiga.

Tabasalu läheb viimasele ringile vastu tabeli kolmandalt positsioonilt – olles kogunud 36 silma ning jäädes teisest kohast kahe punkti kaugusele. Viimsi pääses üleminekuturniirist ning jätkab võistlemist tabeli kuuendalt realt – kogutud 23 silma jätavad naiskonna lähimast jälitatavast kolme punkti kaugusele.

Tartu JK Tammeka – Põlva FC Lootos

Tartu JK Tammeka pani kodumurul oma paremuse maksma ning alistas Põlva FC Lootose tulemusega 5:1. Tammeka haaras juhtpositsiooni kuuendal mänguminutil, kui Aleksandra Kelli oli 11 meetri punktilt täpne. Vaheajaks vormistas Marie Kiivit naiskonnale 2:0 edu. Teise poolaja alguses skooris Tammeka eest Valeri Liik, millele minuti pärast andis Lootose eest vastuse Kärt Hüdsi. Kohtumise 82. minutil vormistas Tammeka neljanda tabamuse Kirkeliis Lillemets ning kolmandal üleminutil kirjutas mängu lõpp- ja Tammeka viienda värava enda nimele Kiivit.

Põhiturniiril kogus Tammeka 26 silma, mis hoiab naiskonda tabeli viiendal positsioonil – neljandast kohast lahutab naiskonda neli punkti, lähim jälitaja jääb kolme silma kaugusele. Lootos, kes kirjutas hooajal enda nimele võidu ja kolm viiki, jäi tabeli kaheksandale positsioonile, mis tähendab, et naiskond jätkab võistlemist üleminekuturniiril.

Tallinna FC Flora – Tallinna FC Ararat

Tallinna FC Flora alistas esimese poolaja tabamuste toel Tallinna FC Ararati tulemusega 4:0. Kahel korral sahistas võrku Elisabeth Õispuu, tabamuse said kirja ka Mari Liis Lillemäe ja Siret Räämet. Seejuures jäi möödunud nädalal meistritiitli kindlustanud naiskonnal kasutamata kaks penaltit.

Kui Floral on vahe lähima jälitaja ees 23-punktiline ning meistritiitel tänaseks kindel, siis Tallinna FC Ararati, kes lõpetas põhiturniiri 19 punktiga tabeli seitsmendal real, jaoks jätkub võistlus Meistriliigasse püsima jäämise nimel.

Saku Sporting – JK Tallinna Kalev

Saku Sporting teenis koduväljakul võidu, kui JK Tallinna Kalevist saadi jagu tulemusega 3:0. Esimese poolaja lõpus tabamuse kirja saanud Eliise Gertrud Põlluvee viis kodunaiskonna vaheajale üheväravalises edus. Kohtumise 78. minutil näitas Sportingu eest resultatiivsust Merily Toom ning kohtumise lõpptabamuse vormistas Katriin Saulus.

Sporting astub viimasele ringile vastu tabeli teiselt realt, olles kogunud 38 punkti ning raputades viimase võiduga lähima jälitaja kahe punkti kaugusele. Tallinna Kalevil on kirjas 30 silma, mis paigutab nad neljandale positsioonile – esikolmikust lahutab naiskonda kuus punkti.