Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

PILTUUDIS│Klubidele mõeldud AED-aparaadid jõudsid kohale

jalgpall

Augustis toimunud Eesti ja Soome jalgpallilegendide vahelise mänguga kogus Eesti Jalgpalli Liit (EJL) raha, et toetada tippklubisid automaatse kehavälise defibrillaatori ehk AED-aparaatide soetamisel, kirjutab jalgpall.ee.

Foto: jalgpall.ee

Piletitulu ja annetuste toel kogunes 8115 eurot. Selleks, et summa jaotuks võimalikult paljude klubide vahel, pakkus jalgpalliliit aparaadi soetamisel omapoolset toetust 14 klubile Premium liigas ja Esiliiga tipus. Masinad osteti meditsiinitehnika ja -tarvikute ettevõttelt Medivar OÜ ja nende saajateks on Tallinna FC Flora, Tallinna FCI Levadia, Nõmme Kalju FC, Paide Linnameeskond, FC Kuressaare, JK Narva Trans, JK Tallinna Kalev, TJK Legion, Pärnu JK Vaprus (kõik Premium liiga), FC Elva, Viimsi JK, Viljandi JK Tulevik (kõik Esiliiga), JK Tabasalu (Esiliiga B) ja Saku Sporting (naiste Meistriliiga). Alates järgmisest hooajast on Premium liigas kodumängu korraldava klubi kohustus tagada AED-aparaadi olemasolu väljaku vahetus läheduses.

EJLi peasekretär Anne Rei sõnul on AED-aparaatide olemasolu väga tähtis. „Paraku ei saa väljakutel ära hoida kõiki terviserikkeid, kuid aparaadid aitavad vajadusel osutada kiiret abi ning päästa elusid. Seega on hea meel, et üha enam jalgpalliklubisid need endale soetavad,” lausus Rei.

AED on kerge ja kaasaskantav elustamisaparaat, mida kasutatakse inimese elustamiseks südame äkksurma korral. Aparaat on lihtsasti kasutatav, andes vastavalt valikule häälkäsklusi kolmes erinevas keeles (eesti, vene, inglise) ning on varustatud tehnoloogiaga, mis ei lase elektrilööki anda kehale, mis seda ei vaja. Kuigi aparaati saab tänu häälkäsklustele kasutada ka meditsiinilise erihariduseta inimene, läbivad kõik masina soetanud klubid läbivad koolituse, mille eesmärk on valmistuda AED-aparaatide sekkumist vajavateks olukordadeks.

Medivar OÜ müügijuhi Mihkel Siitami sõnul on AED kasutegur äärmiselt suur. „Tervisega seotud ohtudes on tegutsemisaeg sageli väga lühike. Oluline on, et aparaat oleks mängude ajal väljaku ääres meditsiinilise personali käes, et seda saaks vajadusel kiiresti kasutada. Seda on kerge käsitseda, sest aparaat hakkab avamisel kohe juhendama ja kogu protsess kulgeb hääljuhiste järgi. Elustamisaparaatide olemasolu on väga vajalik ja on tänuväärt, et EJL on alaliiduna sellises mahus pööranud tähelepanu nende aparaatide olemasolule,” sõnas Siitam.

jalgpall

Jalgpall

toetab Chanz