Pärnus saab avapaugu uudne rahvusvaheline rannajalgpalliliiga

rannajalgpall1
Foto: Albert Kerstna/Eesti Rannajalgpalli Liit

Eesti rannajalgpalli ootab ees põnev juubeliaasta: lisaks Esiliigale saab sel nädalavahetusel avapaugu uudne rahvusvaheline Läänemere liiga, mille esimene etapp peetakse Pärnus.

Selle aasta suvest stardib Eesti Jalgpalli Liidu ja oma 20. sünnipäeva tähistava Eesti Rannajalgpalli Liidu eestvedamisel uus rannajalgpalli Läänemere liiga, mis ühendab viie riigi tippklubid.

Liiga on jagatud kolmeks etapiks: esimene etapp toimub sel nädalavahetusel, 18. ja 19. juunil Pärnus Sportland Beach Arenal, teine etapp 9. ja 10. juulil Kopenhaagenis ning liiga lõplik paremusjärjestus selgitatakse 13. augustil Eesti suvepealinnas toimuval finaalturniiril. 

Eestist asub Läänemere liigas võistlema neli klubi: SK Augur Enemat, BSC Thunder Arvutitark, BSC Pärnu ja Nõmme BSC OlyBet. Lätit esindavad BSC LAT ja Vides Tehnika, Rootsist osaleb Bremannia FC Stockholm ning Taanist BSC Copenhagen. Läänemere liigas osalevad neli Eesti klubi selgitavad omavaheliste mängudega ühtlasi Eesti meistritiitli omaniku.

Eesti rannajalgpalli eestvedaja Kari-Andri Kase sõnul on rahvusvahelised kohtumised Eesti mängijatele eriti olulised, pidades silmas rannakoondise saabuvat hooaega Euroopa tippude seas.

„Nüüd, kui Eesti rahvuskoondis mängib Euroopa kõrgeimas seltskonnas A-divisjonis, peame pakkuma Eesti klubidele tugevamaid mänge ka liigasiseselt,” rääkis Kask ning lisas, et rahvusvahelise liigaga plaanitakse jätkata ka tulevatel aastatel.

Läänemere liiga avaetapi ajakava:

Laupäev, 18. juuni
kell 11.00 SK Augur Enemat (EST) – BSC Thunder Arvutitark (EST)
kell 12.10 Bemannia FC Stockholm (SWE) – Vides Tehnika (LAT)
kell 13.20 BSC Pärnu (EST) – Nõmme BSC OlyBet (EST)
kell 14.30 BSC LAT (LAT) – BSC Copenhagen (DEN)
kell 15.40 Bemannia FC Stockholm (SWE) – SK Augur Enemat (EST)
kell 16.50 Vides Tehnika (LAT) – BSC Thunder Arvutitark (EST)
kell 18.00 BSC LAT (LAT) – BSC Pärnu (EST)
kell 19.10 BSC Copenhagen (DEN) – Nõmme BSC OlyBet (EST)

Pühapäev, 19. juuni
kell 10.00 Vides Tehnika (LAT) – BSC Pärnu (EST)
kell 11.10 SK Augur Enemat (EST) – BSC Copenhagen (DEN)
kell 12.20 Nõmme BSC OlyBet (EST) – BSC LAT (LAT)
kell 13.30 BSC Thunder Arvutitark (EST) – Bemannia FC Stockholm (SWE)
kell 14.40 BSC Copenhagen (DEN) – BSC Pärnu (EST)
kell 15.50 Vides Tehnika (LAT) – SK Augur Enemat (EST)
kell 17.00 Bemannia FC Stockholm (SWE) – BSC LAT (LAT)
kell 18.10 BSC Thunder Arvutitark (EST) – Nõmme BSC OlyBet (EST)

18. juunil saab lisaks Läänemere liigale Pärnus avapaugu ka rannajalgpalli Esiliiga, millest võtab tänavu osa 10 meeskonda. Esimeseks etapiks jaotati meeskonnad kahte viieliikmelisse alagruppi. 

A-alagrupis asuvad mõõtu võtma Schöttli Keskkonnatehnika, Prokon, FC Jōgeva Wolves/Mantrum, BSC Türi ja Chromtex, B-alagrupi moodustavad Saue JK/Team Uus Maa, IAFA, Pärnu Tervis, Kadrina Tickmill/Moe ja PJK FinEst Metallid.