Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Paidet ootab täna ees euroduell Armeenias

Paide Linnameeskond peab täna avakohtumise Konverentsiliiga teises eelringis, kui võõrsil on vastaseks Ararat-Armenia. Kohtumine algab kell 18.00 Jerevani jalgpalliakadeemia staadionil.

 Paide võit esimeses eelvoorus Tbilisi Dünamo üle läheb klubi ajalukku, sest tegemist oli esimese võiduga eurosarjas, rääkimata eelvoorust edasi pääsemisest. Nüüd ei oota Paidel ees sugugi lihtsam ülesanne, sest parem tuleb olla mullu kohalikel meistrivõistlustel napilt teiseks jäänud Ararat-Armeniast.

Ararat on väga noor klubi, mis asutati 2017 aastal. Alates sellest on võidetud kaks Armeenia meistritiitlit ning üks superkarikas. Tegu on Eesti jalgpallifännidele tuttava klubiga, sest Ilja Antonov pallis seal hooajal 2019/20. Klubis on suur rõhk välismängijatel, kes moodustavad kogu võistkonnast üle poole.

Sel hooajal euroteekonda Konverentsiliiga teisest eelvoorust alustav Ararat-Armenia mängis viimati eurosarjas hooajal 2020/21. Alagrupiturniirist jäi neid siis lahutama üks mäng, kui tugeva Crvena Zvezda vastu tuli play-offis tunnistada 1:2 kaotust.

Armeenias lõppes liigahooaeg mais ning alates sellest pole ühtegi ametlikku kohtumist mängitud. Pärast hooaja lõppu hankis klubi uue peatreeneri, kellele saab Paide mäng olema esimene ametlik kohtumine meeskonna juhendajana.

Paide on alates maist pidanud viis kohtumist. Koduliigas on kogutud kaks viiki ning võit, Euroopas Tbilisi vastu saadi kirja 3:2 võit ning 1:2 kaotus. Nendes kohtumistes on Paide hädas olnud kaitsetööga - igas mängus on lastud endale värav lüüa.

Reis Jerevani polnud Paidele kergete killast. Esmalt tuli laevaga seilata Helsingisse, sealt lennukiga Istanbuli, Istanbulist Tbilisisse ning lõpuks pikk bussisõit Tbilisist Jerevani. Kokku võttis selline seiklus terve ööpäeva. Jerevanis on ilm suviselt kuum. Tänane pärastlõunane temperatuur on seal olnud 35 kraadi ümber, mängu ajaks peaks soojus mõne kraadi võrra langema.

Paari korduskohtumine peetakse 28. juulil Pärnu Rannastaadionil. Kahe mängu peale rohkem väravaid lööv meeskond pääseb järgmisesse ringi, kus on vastaseks Belgia tippklubi R.S.C. Anderlecht.

Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Jalgpall

toetab Chanz