Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Paide saab käimasoleval aastal jalgpallihalli ja -akadeemia

Pärnu jalgpallihall
Pärnu jalgpallihall — FOTO: Liisi Troska/Jalgpall.ee

Paides on 2024. aastal toimumas mitmeid jalgpallilisi uuendusi: sügisest alustab õppetööd Paide Linnameeskonna jalgpalliakadeemia ning aasta lõpuks saab valmis jalgpallihall.

18. jaanuaril toimunud istungil võttis Paide linnavolikogu vastu otsuse, millega suurendatakse jalgpallihalli valmimisel omaosalust 600 000 euro võrra. Halli kogumaksumus on 3,6 miljonit eurot ning see on planeeritud valmima selle aasta lõpuks. Lisaks planeerib Paide Linnameeskond rajada halli ümbrusesse spordikompleksi teeninduskeskuse, teenindushooned ja parkla.

Jaanuari algul toimus Paide Muusika ja Teatrimajas gala, kus tutvustati jalgpalliakadeemia projekti. Üritusel sõlmisid Paide Linnameeskond ja Järvamaa Kutsehariduskeskus ka ühise eesmärgi lepingu akadeemia loomiseks ja arendamiseks. 2024. aasta sügisest alustavas Paide Linnameeskonna jalgpalliakadeemias saavad noored jalgpallihuvilised siduda keskhariduse omandamise tippjalgpalluriks pürgimisega ning kooli lõpetamise järel on neil võimalik jätkata õpinguid ülikoolis.

Järvamaa Kutsehariduskeskuses on alates sügisest viiel erialal õppides võimalik kombineerida õpe nii, et tunniplaanijärgse õppe eel ja järel toimuvad hommikuti ja õhtuti jalgpallitreeningud. Koostöös EJLiga on akadeemia õpilastel võimalik valida ka erinevaid spordi- ja jalgpallialaseid lisaaineid nagu kohtunikutöö, treenerikutse, jalgpalliajalugu ning spordi, kultuuri ja eetika alused.

Jalgpall

toetab Chanz