Paide pööras kaotusseisu esimeseks võiduks eurosarjas

Paide Linnameeskond pidas eiIe, 7. juulil esimese mängu Konverentsiliiga esimeses eelringis, kui Tbilisi Dinamo (GEO) vastu tuldi kahel korral kaotusseisust välja ning Eestisse naastakse magusa 3:2 võiduga.

Esimest kolmveerandtundi alustasid meeskonnad võrdlemisi ettevaatlikult, avapoolaja domineerivamaks pooleks kujunes aga võõrustaja. Kuigi rünnakutel kumbki meeskond liiga edukas ei olnud, jõudis mulluse Gruusia hõbemedalisti ainus raamidesse tehtud löök ka väravavõrku, tabamuse autoriks Davit Skhirtladze. Omad võimalused olid ka Paidel ning esimese 45 minuti jooksul teeniti ka kaks nurgalööki, ent ohtlikuks need ei osutunud.

Teine poolaeg kujunes aga oluliselt sündmusterohkemaks. Kui esmalt näis, et võõrustajad jätkavad mängu kontrollimist, haaras 61. minutil Siim Luts ohjad, kasutas ära vastase kaitsja eksimuse ning saatis palli ülikindlalt väravasse, tehes mänguseisuks 1:1. Värava üle Paide siiski pikalt rõõmustada ei saanud, sest vaid neli minutit hiljem asus Dinamo Levan Kharabadze väravast taas juhtima. Lutsul oli suurepärane võimalus viigiseis 75. minutil taastada, kui vahetusest sekkunud Ebrima Singhateh algatas kontrarünnaku ning talle karistusala lähistel söötis, ent Lutsu terav löök tabas posti ning pall põrkus sealt tagasi väljakule.

Pööre saabus aga mängu viimasel kümnel mänguminutil. 81. minutil leidis nurgalöögijärgses olukorras Karl Mööl hea tõstega Abdul Razak Yusifi, kes seejärel palli värava ette toimetas. Mitmel korral tervaust näidanud Singhateh ei jätnud võimalust kasutamata ning virutas palli väravasse, taastades viigiseisu. Ohjad hoiti jätkuvalt enda käes ning normaalaja eelviimasel minutil juhtus see, mida kaua oodatud oldi: Andre Frolov toimetas kasti karistuslöögi, mille järel põrkus pall läbi mitme mängija jalgade Kristofer Pihtile, kes kindlalt realiseeris ning Paide 3:2 juhtima viis. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas Paide Linnameeskonnale klubi ajaloo esimest võitu eurosarjas.

Paide Linnameeskond ja Tbilisi Dinamo korduskohtumine leiab aset nädala pärast, 14. juulil Pärnu Rannastaadionil. Kohtumise avavile kõlab kell 19.00. Esimese eelringi võitja pääseb edasi teise eelringi, kahe kohtumise peale vähem väravaid löönud meeskonna jaoks saab eurohooaeg läbi.