Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Noormeeste U19 jalgpallikoondis sai tugeva Taani käest korraliku keretäie

U19 koondis
U19 koondis — FOTO: Jalgpall.ee

Eesti noormeeste U19 koondis mängis täna, 18. novembril teise kohtumise EM-valikturniiril, kui tugevatele Taani eakaaslastele jäädi alla skooriga 0:4.

Taanlased avasid väravate arve võitlustliku avapoolaja lõpus, kui 45. minutil saatis palli võrku Valdemar Andreasen ning sama noormees kasvatas 53. minutil Taani edu kaheväravaliseks. Eesti sai valusa löögi 61. minutil, kui teise kollase kaardi tõttu pidi väljakult lahkuma keskkaitsjast kapten Kristofer Käit ning mängu jätkati ühemehelises vähemuses. Väravasuu hoiti lukus 90. minutini, mil taanlaste kolmanda värava lõi Victor Froholdt ning kaks minutit hiljem vormistas lõppseisu Clement Mutahi Bischoff.

U19 koondise peatreener Joel Indermitte hinnangul otsustas mängu saatuse kaks võtmemomenti: avapoolaja lõpus sündinud värav ja teise alguses määratud punane kaart. „Esimene poolaeg oli väga võitluslik ja duelliderohke. Taani pressis meid üle välja mees-meest stiilis, mis tähendas, et pidime mängima surve all ning võitlema esimeste ja teiste pallide pärast. Selline jõuline ja duelliderohke mäng sobis taanlastele selgelt rohkem ja läbi selle said nad initsiatiivi enda kätte. Ma arvan, et kui esimene poolaeg oleks lõppenud 0:0 viigiga, oleks seis olnud täitsa hea, aga värav oli meile valus hoop,” rääkis Indermitte.

„Teine poolaeg ja vähemuses mängimine oli juba rohkem kannatamine. Taani hoidis samal ajal jätkuvalt jalga gaasil, et väravate vahet tabelis parandada. Ei olnud lihtne, poisid küll pingutasid ja 0:2 püsis kaua, aga viimaste minutite väravad olid üpriski valusad,” lisas Indermitte.

Eestit ootab järgmine ja ühtlasi turniiri viimane mäng ees 21. novembril, kui kohtutakse Islandiga. „Island oli mängus Taaniga päris terav ja sirgjooneline. Meie jaoks on see kindlasti koht, kust tahame punkti või punkte teenida. Leppisime ka võistkonnaga kokku, et tahame tänase maha pesta positiivse tulemusega Islandi vastu,” ütles Indermitte lõpetuseks.

EM-valikturniiri 1. alagrupi ajakava:

Kolmapäev, 15. november
kell 16.00 Island – Taani (1:1)
kell 19.00 Prantsusmaa – Eesti (2:0)

Laupäev, 18. november
kell 16.00 Taani – Eesti (4:0)
kell 19.00 Prantsusmaa – Island

Teisipäev, 21. november
kell 16.00 Taani – Prantsusmaa
kell 16.00 Eesti – Island

Prantsusmaal toimuvast EM-valikturniirist pääseb edasi kevadisse Eliitringi alagrupi kaks parimat võistkonda.

Jalgpall

toetab Chanz