Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Noormeeste U18 koondis lõi Šotimaale värava, ent lõpetas turniiri kaotusega

Eesti noormeeste U18 koondis pani eile, 25. septembril punkti Prantsusmaal toimunud kõrgetasemelisele turniirile, kui viimases mängus mindi vastamisi Šotimaaga. Kohtumine lõppes eestlaste 1:4 kaotusega, kirjutab jalgpall.ee.

Foto: jalgpall.ee

Šotimaa haaras mängu juhtohjad kiirelt, kui kohtumist asuti juhtima juba teisel mänguminutil ning vaheajapausi eel kasvatati eduseis kaheväravaliseks. 3:0 seis ilmus tabloole 60. minutil, ent seitse minutit hiljem avasid ka Eesti noormehed kõrgetasemelisel turniiril oma väravatearve. Eesti tabamuse autoriks oli Esiliiga B väravaküttide edetabeli liider Tristan Pajo, kes kasutas ära Šotimaa väravavahi positsioonivaliku ning üllatas teda, keerutades palli kauni löögiga müüri kõrvalt esimesse nurka. Pajo jaoks oli tegemist esimese väravaga U18 koondise eest. Viimane sõna jäi kohtumises siiski šotlastele, sest taas jõuti sihini mängu lõpuminutitel.

Koondise peatreeneri Joel Indermitte sõnul oli kohtumine väga võitluslik. "Võimalusi jagus võrdselt - mõlemad meeskonnad sooritasid kaheksa lööki. Esimene poolaeg oli Šotimaa paremini mängus sees: nad võitsid duelle ja suutsid olla rünnakul efektiivsed. Teisel poolajal ajasime meie väravaid taga ja suutsime vastase värava all ka ohtlike momente luua. Oli võimalus mängu tagasi tulla, aga täna jäi puudu realiseerimisest," võttis Indermitte kohtumise kokku.

Rahvusvahelise turniiri võitis Poola, kes alistas 1:0 seisuga nii Šotimaa kui Eesti ning sai 25. septembril 3:2 võidu Prantsusmaa vastu. Prantsusmaa, kes krooniti tänavu U17 EM-finaalturniiril meistriks, oli küll turniiri resultatiivseim meeskond, ent sai kaela hõbemedalid. Eilse võiduga avas oma punktiarve Šotimaa ning teenis kolmanda koha, Eesti asub lõplikus paremusjärjestuses neljandal real.

Turniiri lõputseremoonial jagati muuhulgas ka eripreemiaid ning tunnustuse pälvis Eesti puurilukk Daniil Pareiko, kes valiti turniiri parimaks väravavahiks.

Indermitte sõnul oli turniir õpetlik ja hea kogemus, mille eest ollakse väga tänulikud. "Meie vastas olid tõelised Euroopa tipud ja olen rahul, et suutsime kõikides mängudes sees olla ja visa vastupanu osutada. Ei olnud sellist tunnet, nagu oleksime kogu mängu suure rünnakute laviini all ja kõvasti kannataksime. Kohati suutsime palliga näidata ka väga nauditavat ja loogilist mängu, mille üle on hea meel. Kindlasti vajavad veel lihvimist üldised kaitsmise põhimõtted ning viimasel kolmandikul tegutsemine ja väravate realiseerimine," rääkis Indermitte.

Indermitte, kelle jaoks oli tegemist esimeste rahvusvaheliste mängudega U18 koondise peatreenerina, naaseb turniirilt positiivsete emotsioonidega. "Kuigi mõned mängijad olid vigastustega väljas, olime sisuliselt esimest korda kogu võistkonnaga koos ning kohe ootas meid ees kõva proovikivi. Poisid täitsid neile seatud mängulisi eesmärke väga hästi ja jätsid igas mängus kõik väljakule, näidates väga suurt tahet ja töökust, mille üle on mul hea meel. Seega poistele pole mul midagi ette heita ja võime sirge seljaga turniirilt koju naasta," sõnas Indermitte.

Jalgpall

toetab Chanz