Noormeeste U17 koondis võttis viimase mänguga kindla turniirivõidu

Eesti noormeeste U17 koondis pani kodusele UEFA sõprusturniirile ilusa punkti, kui Uus-Kaledoonia eakaaslased alistati viimases mängus 5:0.

Varasemalt Fääri saared ja Kasahstani eakaaslased alistanud Eesti pani oma paremuse sel korral maksma juba avapoolajal, kui Uus-Kaledoonia võrku saadeti kolm vastuseta palli. Skoori avas 11. minutil Imre Kartau, kui tema pealöök lendas vastaste puurivahi näppudest väravasse. Eduseis suurenes viis minutit hiljem, kui Mihhail Jumankin lahendas üks ühele olukorra. Esimesel poolajal sai jala valgeks ka Maksim Kalimullin. Teise poolaja alguses oli taas täpne Kalimullin ning kohtumise lõppskoori vormistas 62. minutil Maksim Laskov.

Koondise peatreener Ats Sillaste rääksi pärast kohtumist, et edu tõi mänguplaanist kinni hoidmine. „Võit tuli selle pealt, et tegime kokkulepitud asju. Alguses osutas Uus-Kaledoonia küllaltki head vastupanu. Vaadates ka eelmisi kohtumisi, siis nende pingutus igas mängus oli selline nagu peab. Kui lõpus skoor suuremaks läks, siis pigem olime domineerivam pool,” lausus Sillaste.

Vastavalt sõprusturniiri reeglitele oli normaalajal teenitud võidu eest ette nähtud 3 punkti, penaltiseeria võit andis 2 punkti ja penaltiseerias kaotajaks jääv võistkond teenis ühe punkti. Eesti kogus kolme kohtumise tulemusena 8 punkti. Teiseks jäänud Kasahstan alistas täna 2:0 Fääri saared ja kogus 7 punkti. Kolmandana lõpetanud Fääri saared teenisid 3 punkti ja Uus-Kaledoonial jäi paraku punktiarve avamata.

Peatreener vaatas tuleviku poole ja sõnas, et lõppenud laager oli suure kasuteguriga. „Suurem eesmärk on aasta lõpus toimuv valikturniir, kus on vastasteks kõvemaid pähkleid. Aasta alguseks oli see laager hea ja nägime, kus omadega oleme. Igal pool annab ka juurde panna, aga ma olen rahul. Koondistega on tavaliselt nii, et mida rohkem saad koos olla, seda paremaks mäng muutub,” lausus Sillaste lõpetuseks.