toetab Chanz

Noormeeste U17 koondis lõpetas Balti turniiri suure kaotusega

Eesti U17 koondise algkooseis Leedu vastu
Eesti U17 koondise algkooseis Leedu vastu — FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti noormeeste U17 koondis lõpetas täna, 30. juunil Lätis toimunud Balti turniiri 0:5 kaotusega Leedu eakaaslastele.

Eesti noormeeste jaoks algas kohtumine valusalt, sest vähem kui 20 minutiga oli kaotusseis kolmeväravaline. Leedu läks kohtumist 9. minutil juhtima, kui vasakult poolt tulnud nurgalöögi järel lahtiseks jäänud palli lõi Eesti võrku Dovas Grudzinskas. Kolm minutit hiljem suurendas leedukate eduseisu Rodion Piazenko, kellele kukkus ette Karl Mägi jalast rikošeti võtnud leedukate kauglöök. Kaarel Ruusiga silmitsi olnud Piazenko suunas palli Eesti väravavahist mööda ning suurendas eduseisu kaheväravaliseks. 17. minutil realiseeris vastastele määratud penalti Dominykas Taučas, millele eelnes Emil Dolgovi viga karistusala vasaku küljejoone juures leedukate äärekaitsja Dovydas Balsyse vastu. Taučas lõi palli paremasse nurka, saates Ruusi teisele poole ning viies Leedu kohtumist 3:0 juhtima.

Tagaajaja rolli jäänud eestlased said mängu paremini sisse, kuid vastuväravat ei õnnestunud neil lüüa. Järgnev kohtumine möödus väravateta kuni lõpuminutiteni, kui Leedu lõi veel kaks väravat. 90. minutil tegi kauglöögist skoori Grant Emerhi, kelle madal sooritus karistusala tagant maandus Ruusi värava paremas allnurgas. Teisel üleminutil vormistas kohtumise lõppseisu Carmine Lukas Mennea, kes võitis palli Jakob Käisilt, mängis end mööda väravast väljas olnud Ruusist ning lükkas karistusala joone tagant palli tühja väravasse.

0:5 tulemusega lõppenud Balti turniirilt sai Eesti U17 noortekoondis kolm kaotust. Esimeses kahes mängus jäädi 2:3 alla Soome eakaaslastele ning 0:1 Läti U17 koondisele.