Noormeeste U16 koondis alistas Saksimaa eakaaslased

Eesti noormeeste U16 koondis võõrustas täna treeningmängus Saksimaa eakaaslasi, kui suureskoorilises kohtumises alistati vastased tulemusega 5:3, kirjutab jalgpall.ee.

TNTK staadionil peetud mäng algas mõlemapoolsete teravustega, kui Eesti avas skoori juba teisel minutil. Kaptenipaela kandnud Patrik Kristal näitas head tehnikat, murdes ennast vastaste karistusalasse ja pani madala palli värava eest läbi, kus see jõudis Saksimaa enda mängijast väravasse. Kõigest neli minutit hiljem oli tablool viigiseis, kui Viggo Gebel lahendas tsenderdusest tulnud palli osavalt ühe puutega. Avapoolajal sai näha veel kahte väravat, kui Lohmatov realiseeris esmalt 11. minutil nurgalöögist tulnud palli. Mängu 367 minutil õnnestus Mait Eenmaal vahelt lõigata Saksimaa kaitsja sööt ning karistusalas leidis ta üles Lohmatovi, kes lõi tugevalt palli ülemisse nurka.

Teine 40-minutiline poolaeg algas samuti tormiliselt. Eesti teenis poolaja alguses karistusala lähistel ohtlikust kohast trahvilöögi. Kristali löök tabas latti ning väljapõrkunud palliga läksid ohtlikult vasturünnakule hoopis Saksimaa mängijad. Nende üritus kandis vilja, kui Jones Ullmann lahendas tekkinud võimaluse resultatiivselt ja tegi seisuks 3:2. Eestlasi see ei heidutanud, sest juba järgmisel minutil realiseeris Kristali hea eeltöö taaskord Lohmatov. Seejärel mäng veidi rahunes, kuid väravate löömisega kumbki võistkond veel ei lõpetanud. Kohtumise 64. minutil sai Eesti kirja oma viienda värava, kui pikk pall leidis kaitseliini selja taga üles Eenmaa, kes lahendas olukorra resultatiivselt, lüües palli mööda maad tagumise posti kõrvale. Saksimaa vastas omalt poolt jällegi kiiresti, kui 69. minutil tegi skoori Samuel Weber. Järgmisel minutil avanes külalistel jällegi supervõimalus, kui Eesti väravas seisnud Miron Vetkal tegi reaktsioonitõrje ning tagasipõrkunud pallist tulnud löök läks postist mööda. Mõlemad meeskonnad proovisid omalt poolt veel vastaste väravavõrku sahistada, kuid sihile ei jõutud ning lõpuvile tähistas Eesti võitu.

Teist korda lähevad koondised vastamisi reedel, 16. septembril, kui TNTK staadionil kõlab mängu avavile kell 12.30.