Reklaam sulgub sekundi pärast

Jalgpall

toetab Chanz

Neidude U19 koondis tunnistas Türgi eakaaslaste nappi paremust

— FOTO: ERAKOGU

Eesti neidude U19 koondis mängis täna, 20. septembril esimese maavõistlusmängu Türgiga. Kuigi Eesti haaras kahel korral juhtohjad, tuli mängu järel tunnistada vastase 3:2 paremust.

Kohtumise algus kulges pigem vastaste kontrolli all – türklased näitasid oma tehnilist võimekust ning ei lubanud Eesti neidudel oma kaitseliini lahti murda. Koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva sõnul oli esimene poolaeg hea informatiivne. „Vastane oli päris hea kvaliteediga, nad olid võimekad ja suutsid palli üle kontrolli hoida. Samas suutsime mängu alguses ka meie oma kaitsefaasi kontrolli all hoida ning esimesena vastastele värav lüüa,“ ütles Ševoldajeva.

Eesti koondise esimese värava sai enda nimele Anna Mariin Juksar, kes üllatas vastast kauglöögiga täpselt värava ristnurka. Vaheajale 1:0 eduseisus läinud Eesti koondis pidi teise kolmveerandtunni alguses tunnistama aga Türgi viigiväravat. „Teisel poolajal tuli vastane suurema survega peale, andsime kergesti mõne karistuslöögi ära või polnud klaarimine nii edukas,“ ütles peatreener.

Sellest olenemata suutis Eesti taas juhtohjad haarata – standardolukorra järel pääses viimasena löögile Kirkeliis Lillemets. Mõned sekundid hiljem tuli Eestile pallikaotus, mille järel türklased kontrasse läksid ning seisu viigistasid. Kohtumise otsustava lõppvärava vormistasid vastase lisaminutitel, kui eestlaste ebaõnnestunud tagasilöök ära karistati.

Kuigi neidude koondisel tuli vastu võtta kaotus, peab Ševoldajeva mängu positiivseks. „Igati positiivne mäng meie jaoks, sõpruskohtumised on alati head, eriti veel enne valikturniiri – pole tüdrukuid ammu kokku kutsunud, saime teha koos ühe trenni ja täna mängida. Taastume nüüd paar päeva ja siis saame juba uue mängu, kus saame palju tänaseid asju lihvida,“ rääkis Ševoldajeva.

Neidude U17 koondis on Türgi eakaaslastega maavõistlusmängus uuesti vastamisi juba laupäeval, 23. septembril Eesti aja järgi kell 10.00.

 

Jalgpall

toetab Chanz