Neidude U19 koondis sai Kasahstani vastu kirja napi kaotuse

Eesti neidude U19 koondis pani täna, 11. aprillil punkti EM-valikturniiri teisele ringile, kui viimases kohtumises jäädi Kasahstanile alla 0:1.

Mängu ainus tabamus sündis 13. minutil, kui Nursulu Balzhan skooris otse karistuslöögist. Kuigi statistiliste näitajate poolest olid väljakul üsnagi võrdsed vastased – nurgalöögid Eesti kasuks 7:4, pealelöökide arv 5:8 –, siis rohkem väravad kohtumises ei sündinud ning lõpuvile tähistas eestlannade nappi kaotust.

Neidude U19 koondis mängis valikturniiri teises ringis kolm kohtumist: lisaks tänasele mängule jäädi 5. aprillil Kosovole alla 1:2 ning kolm päeva hiljem mindi Šotimaa vastu küll esmalt juhtima, ent lõpuks saadi kirja kindel 1:7 kaotus. Turniiril jäi peatreener Richard Barnwell enim rahule tugeva Šotimaaga peetud kohtumise avapoolajaga. “Kosovo vastu võib tagasivaatavalt öelda, et vähemalt punkti oleksime kindlasti pidanud teenima. Šotimaa vastu olime esimesel poolajal väga isukad, tänase kohtumise tulemus valmistab aga kindlasti pettumust. Koondise treeningkogunemisi on sel aastal haigused kõvasti seganud, olime viimases mängus väsinud ning jäime heas vormis Kasahstanile füüsiliselt alla,” rääkis Barnwell.

Neidude U19 koondis alustab teekonda tagasi Eestisse homme. Sel aastal ootab koondist ees veel suvine Balti turniir ning sügisel alustatakse 2022/23 aasta EM-valikturniiri esimese ringiga.