Jalgpall

toob sinuni Chanz

Neidude U17 koondis alustas sõprusturniiri võiduga

Neidude U17 koondis
Neidude U17 koondis — FOTO: Jalgpall.ee

Eesti neidude U17 koondis mängis täna, 2. mail esimese mängu UEFA sõprusturniiril, kui vastamisi mindi Gruusiaga. Eesti neiud teenisid tänu avapoolaja tabamustele 2:1 võidu, kirjutab jalgpall.ee.

Eesti alustas mängu suurepäraselt, kui juba teisel minutil võeti üles suurepärane rünnak, mis paraku löögile ei viinud. Küll aga jõuti vastase väravavõrguni kuuendal mänguminutil, kui nurgalöögijärgses olukorras saatis palli värava poole teele Nicole Kelli ning kuigi vastase puurilukk tõrjus, saatis Eesti kapten Loviise Männiste palli jätkuolukorrast võrku. Igati teenitud teise väravani jõudis Eesti avapoolaja lõpus, kui Loora Treilop leidis sööduga kastis üksi jäetud Kätriin Altsaare, kes realiseeris kindlalt.

Teisel poolajal tegid mõlemad naiskonnad sõprusturniirile omaselt rohkelt vahetusi, mistõttu kujunes mäng oluliselt lahtisemaks. Teise kolmveerandtunni ainus tabamus sündis mängu üleminutitel, mil Gruusia ründaja Nino Matreveli pääses Eesti kaitsjate vahelt jooksu ning lõi palli võrku. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas aga eestlannade 2:1 võitu.

Neidude U17 koondise peatreener Anastasija-Grazyna Shcherbachenia tunneb võiduka turniiri alguse üle rõõmu. „Mäng läks üldiselt hästi. Kohe mängu alguses oli pikk paus, sest vastase väravavaht sai vigastada, aga mängisime sellele vaatamata hästi. Saime täna kätte hea mängu, kõik mängijad said mängupraktikat ja võitsime, mis on kindlasti väga rõõmustav,” kirjeldas Shcherbachenia mängujärgseid emotsioone.

Eestit ootab järgmine mäng ees neljapäeval, 4. mail, kui kell 11 minnakse vastamisi Bosnia ja Hertsegoviinaga, kes kohtub täna turniiri võõrustaja Leeduga. „Läheme nende tänast mängu vaatama ja hakkame seejärel meie mänguks valmistuma. Kindlasti on mõtteainet algkoosseisu osas, sest täna tegutsesid mõned uued mängijad väga silmapaistvalt,” lisas Shcherbachenia.

UEFA sõprusturniiri ajakava:

Teisipäev, 2. mai
kell 11.00: Eesti – Gruusia, 2:1 
kell 16.00: Leedu – Bosnia ja Hertsegoviina (otsepilt)

Neljapäev, 4. mai
kell 11.00: Bosnia ja Hertsegoviina – Eesti (otsepilt)
kell 16.00: Leedu – Gruusia (otsepilt)

Pühapäev, 7. mai
kell 11.00: Bosnia ja Hertsegoviina – Gruusia (otsepilt)
kell 16.00: Eesti – Leedu (otsepilt)

Leedus toimuval turniiril võistlevad U17 koondise eest neiud sünniaastaga 2007 ja 2008. 14.–26. maini toimuval kodusel neidude U17 EM-finaalturniiril esindavad Eestit 2006. ja 2007. aastal sündinud noormängijad.

Jalgpall

toob sinuni Chanz