Neidude U17 koondis alistas Leedu ning sai kaela hõbemedalid

Eesti neidude koondis mängis täna, 7. juulil viimase kohtumise traditsioonilisel Balti turniiril. Leedu eakaaslaste vastu jäädi esmalt kaotusseisu, ent kirja saadi 2:1 võit, mis tähendas ühtlasi turniiril teist kohta.

Mõlemat naiskonda ootas ees vihmast märg Birštonase staadion, millega harjumine võttis omajagu aega. Kiiremini leidsid oma rütmi leedukad ning 13. mänguminutil asuti ka kohtumist juhtima: hea läbisööduga leiti värava ette üksi jäänud Kamile Medvedeva, kes lajatas palli otse ristnurka ning viis turniiri võõrustajad juhtima. Avapoolaja keskpaigas said ka Eesti neiud paremini mängu sisse ning vahetult enne vaheajapausi löödi ära kauaoodatud viigivärav. Koondise ründaja Vanessa Grutop teenis Eestile nurgalöögi, mida asus toimetama äärekaitses tegutsenud Kirke Kala. Suurepärane nurgalöök jõudiski Grutopile, kellele jäi vormistamise vaev.

Teiseks poolajaks toodi väljakule Egle-Eliise Kurg, kes asus keskväljal mängu juhtima ning lõi 59. minutil ka otsustava värava, lõigates osavalt vahelt Leedu keskkaitsja söödu ning saates selle karistusala lähistelt lati alt võrku. Rohked vahetused tõid mängu uut hingamist ning Eesti jätkas mängu domineerimist. Kogu viimase pooltunni vältel otsiti võimalusi oma eduseisu kasvatamiseks, ent rohkem väravaid kohtumises ei sündinud.

2:1 võiduga teenisid Eesti neiud Balti turniiril teise koha ning said kaela hõbemedalid. Esmaspäeval Leedu 7:0 ja eile Eesti 2:0 alistanud Läti oli kindel turniiri võitja, Leedu leppis kolmanda kohaga.

Koondise peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva sõnul sõideti Leetu küll võidumõtetega, ent mängupildi järk-järgulise paranemisega võib rahule jääda. "Lätiga mängus sai üsna kiiresti selgeks, et turniiri võitmiseks me valmis ei olnud. Asi ei olnud kindlasti mängijate üldises võimekuses, vaid pigem võimekuses antud ajahetkel. Turniiri eel oli viimasest koondise kogunemisest möödunud üksjagu aega - liigamängude graafik on olnud tihe ning mängijad on paratamatult rohkem klubide juures. Seetõttu võttiski ühise mänguskeemi ja põhimõtete järgimine veidi rohkem aega. Kindlasti oli see meie jaoks suur õppimiskoht," rääkis Ševoldajeva ning lisas, et kokkumäng paranes iga mänguminutiga ning tänase kohtumise teise poolajaga jäädi väga rahule.

Järgmisel aastal ootab neidude U17 koondist ees EM-finaalturniir, kuhu on võõrustajana juba koht tagatud. Tänu märtsikuistele edukatele kohtumistele eelmise valiksarja teises ringis kuulub Eesti sel sügisel algavas uues sarjas kõrgeimasse A-tugevusgruppi ning läheb loosi tahtel oktoobris Eestis vastamisi Taani, Inglismaa ja Ukraina eakaaslastega. Valiksarjaks valmistumiseks on kavas ka ühised treeningud ning maavõistlused.