Neidude U17 jalgpallikoondis sai võõrsil Hispaanialt ülisuure kaotuse

U17 neidude jalgpallikoondis
U17 neidude jalgpallikoondis — FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti neidude U17 jalgpallikoondis kohtus aasta esimeses ametlikus maavõistluses eelmise aasta sama vanuseklassi EM-i teise koha omaniku Hispaaniaga, mängus tunnistati vastaste 12:0 paremust.

Kohtumine algas Hispaania koondise tugeva survestamisega. Mängu esimene värav sündis 8. minutil: vastaste paremalt äärelt antud tsenderdus jõudis eestlannade karistusalasse, kust hispaanlanna Paula Comendador suunas selle pealöögist väravasse, vahendab jalgpall.ee

Esimesel poolajal lisandus veel neli väravat ja vaheajale läks Eesti koondis vastu 0:5 kaotusseisus. Eesti tegi esimese vahetuse 29. minutil, kui väljakult lahkus Elisabeth Õispuu ja tema asemel tuli mängu Mirtel Kalamees.

Teisel poolajal jätkus vastaste surve Eesti koondisele, kui väravat oli kaitsma asunud vahetusest sekkunud puurivaht Katarina Elisabeth Käpa. Kohtumise kuues värav sündis mängu 50. minutil ja sellele järgnes veel kuus väravat.

Eesti tegi teisel poolajal kõik võimalikud vahetused, seega said kõik Hispaaniasse sõitnud koondislased mänguminuteid. 63. minutil tulid mängu Kätrin Välba, Pilleriin Pohlak ja Dajana Smirnova, väljakult lahkusid Karola Purgats, Aleksandra Orlova ja Jane Mirjam. Kohtumise 77. minutil tegi Eesti koondis mängu viimased vahetused, kui väljakult lahkusid Minna-Brit Jõelaid ja Mia-Lisette Sarapik ja nende asemel tulid mängu Diana Salamatova ja Aliset Esna.

Neidude U17 koondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva kirjeldas, et enne kohtumist pandi paika ülesanded, millele keskenduda: kaitseblokk, karistusala kaitsemine, palli võitmise momendid, tulemuslik survest väljatulek ja üleminekud kaitsest rünnakusse.

"Vastu vaatas pilt, et täna olid vastased meist igas elemendis üle. Ilmselt ei olnud me veel valmis murul mängima ja hispaanlased on praegu oma hooaja keskel paremas füüsilises vormis kui meie. Jäime otsustavates kahevõistlustes kaotajaks ning olime vastastest sammu võrra maas," rääkis peatreener.

"Olime valmis, et meid võib ees oodata väga raske mäng. Võib-olla pidimegi aasta alguses raske õppetunni saama, et oleksime valmis mais toimuvaks finaalturniiriks. Möödunud aasta veebruaris mängisime kaks kohtumist Itaaliaga, mis mõlemad lõppesid kaotusega. See äratas meid üles ja märtsis võitsime Bulgaariat ja Gruusiat, tõustes sellega A-divisjoni. Saime tänasest kohtumisest Hispaaniaga kinnitust, mida peame nii individuaalselt kui ka koondisega parandama. Tase, mida suutsime eelmisel aastal näidata, nõuab veel ülesehitamist."

Neidude U17 koondist ootab ees tähtis aasta: 14.–26. maini toimub Eestis U17 neidude EM-finaalturniir ning võõrustajana on Eesti oma koha kaheksa võistleja seas juba taganud.

Ülejäänud seitse koondist selguvad kevadel EM-valikturniiri teises ringis, kui finaalturniirile pääsevad A-tugevusgrupi alagruppide võitjad. Kuigi finaalturniirile on võõrustajana koht tagatud, osaleb Eesti ka teise ringi kohtumistes, minnes märtsis vastamisi Poola, Tšehhi ja Rumeenia eakaaslastega.