MTÜ Jalgpallihaigla mõistab hukka Eesti jalgpallikoondise liikmete kohtumise Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Valeri Karpiniga

Endised ja praegused Eesti jalgpallikoondislased veetsid aega koos Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpiniga.
Endised ja praegused Eesti koondise jalgpallurid koos Venemaa jalgpallikoondise peatreeneriga aega veetmas — FOTO: Andrei Stepanovi Instagram

MTÜ Jalgpallihaigla kirjutab enda Facebooki leheküljel, et mõistab hukka Eesti jalgpallikoondise liikmete Konstantin Vassiljevi ja Sergei Zenjovi ning treeneri Andres Operi kohtumise Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Valeri Karpiniga.

Sellist käitumist ei saa mitte kuidagi aktsepteerida. Tänases geopoliitilises olukorras on igasugune suhtlus paariariigi jalgpalli kõrge ametiisikuga lubamatu.

Kuigi antud kohtumine oli eraviisiline ja ei olnud ellu kutsutud nende poolt, siis Eesti kodanike ja koondise esindajatena on neil moraalne kohustus seista samade väärtuste eest, mille eest seisab nii Eesti riik kui ka enamus Euroopast. Suhted Venemaa kõrgete jalgpalli ametiisikutega ei ole tänasel päeval aktsepteeritavad.

MTÜ Jalgpallihaigla juhatus

 

Mitmed väga nimekad Eesti jalgpallurid, mõned küll juba karjääri lõpetanud, istusid hiljuti sõbralikult ühises peolauas Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri, Narvas sündinud Valeri Karpiniga. 
 
Muuhulgas on seltskonnas Eesti jalgpallikoondise kapten Konstantin Vassiljev, Andres Oper, Sergei Zenjov, Sergei Pareiko, Igor Morozov, Jevgeni Novikov, Artur Kotenko, Aleksandr Dmitrijev ja Dmitri Kruglov. 

Mõned aastad tagasi ühele Vene meediakanalile antud intervjuus sõnas Karpin muuhulgas, et tema jaoks on Eesti endiselt justkui osa Venemaast. “Seal saab peaaegu igal pool vene keelega hakkama, kõik on endiselt nagu Nõukogude Liit,” rääkis toona Karpin.