Meeste rahvaliiga A-tasandi finaalis võidutses AFC Eyjafjallajökull

Rahvaliiga A-tasandi võitja AFC Eyjafjallajökull
Rahvaliiga A-tasandi võitja AFC Eyjafjallajökull — FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Täna, 5. oktoobril leidis meeste rahvaliiga A-tasandi hooaeg lõpplahenduse, kui A. Le Coq Arenal peetud finaalkohtumises alistas AFC Eyjafjallajökull FC Kubiku tulemusega 4:0.

Eyjafjallajökull pani juba kohtumise alguses tugeva surve peale ning esimest korda sahistati võrku 13. minutil – küll aga fikseeris kohtunik olukorras suluseisu. Vahetult enne pooltunni täitumist avas meeskond siiski edu: karistuslöögi järgses olukorras pääses värava ees löögile kaptenipaela kandnud Aleksei Jetskalo. Teine tabamus sündis kolm minutit hiljem, kui võrku sahistas Igor Andrejev. Kubik omas esimesel poolajal küll lubavaid kontrarünnakuid, kuid pakutud võimalused jäid klubil realiseerimata. Nii mindi vaheajale Eyjafjallajökulli 2:0 edus.

Teiseks poolajaks naasis väljakule intensiivsema meeskonnana Kubik, kes end julgelt vastase karistusalasse pressis, kuid Kubiku esimese värava asemel sündis Eyjafjallajökulli kolmas. Tabamuse sai enda nimele Maksim Voltškov. Kohtumise viimane, Eyjafjallajökulli neljas tabamus läks 85. minutil kirja Kubiku omaväravast. Kohtumise lõpuvile järel teenis Eyjafjallajökull vastase üle 4:0 võidu ning tõstis klubi esimese rahvaliiga võidukarika.

Eyjafjallajökull kindlustas enda alagrupis võidu ning liikus edasi veerandfinaali, kus mindi vastamisi SK Kaigasega. 2:2 viigitulemusega lõppenud lisaaja järel näidati penaltiseerias enda 4:2 paremust. Poolfinaalis tuli meeskond FC Tartu vastu välja kaheväravalisest kaotusseisust ning teenis 4:2 võiduga pääsme finaalkohtumisele.