Jalgpall

toob sinuni Chanz

Marko Kristal tähistab 50. sünnipäeva!

Marko Kristal
Marko Kristal — FOTO: Anna Andreas

Täna tähistab oma 50. sünnipäeva legendaarne Eesti koondislane ning ajaloo esimese Albert Vollrati nimelise aasta treeneri laureaat Marko Kristal, kirjutab jalgpall.ee.

Kristal sündis 2. juunil 1973 Tallinnas. Jalgpalitreeninguid alustas ta Roman Ubakivi juhendamisel Lõvide noortemeeskonnas. Klubikarjääris esindas ta pikalt Tallinna FC Florat, ent mängis ka välismaal, kui kuulus 1999. aastal Rootsi klubi IF Elfsborgi ja 2000. aastal Soome klubi FC Lahti ridadesse.

Eesti koondist esindas Kristal aastatel 1992–2005 kokku 143 kohtumises ning lõi üheksa väravat. Kristal tegi koondisedebüüdi 1992. aasta juunis, kui Eesti koondis pidas oma esimese ametliku maavõistluse pärast iseseisvuse taastamist. 2001. aasta kevadel sai temast 27-aastasena esimene eestlane, kes jõudis saja koondisemänguni ning lõi märgilises kohtumises Küprosega ka värava.

Kristal on töötanud FC Levadia, Viljandi Tuleviku, JK Tabasalu ja Nõmme Kalju peatreenerina, enne seda Tartu Tammekas ning abitreenerina Levadias ja Eesti koondise juures, samuti spordidirektorina FC Floras. 2016–2017 oli Kristal ametis EJLi Ida-Virumaa tehnilise koordinaatorina. Aastal 2013 pärjati Kristal pärast Levadia Eesti meistriks tüürimist ajaloo esimese Albert Vollrati nimelise aasta treeneri auhinnaga. Praegu tegutseb Kristal JK Tabasalus noortetöö juhina.

2004. aastal omistati Kristalile Eesti Jalgpalli Liidu hõbemärk, aasta hiljem pälvis ta Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi. 

Jalgpall

toob sinuni Chanz