Jalgpall

toob sinuni Chanz

Lootos võttis Meistriliigas teise võidu, Tammeka alistas Kalevi

— FOTO: Liisi Troska/jalgpall.ee

Laupäeval, 19. augustil läksid Meistriliiga 14. voorus vastamisi JK Tallinna Kalev ja Tartu JK Tammeka, pühapäeval võõrustas JK Tabasalu Põlva FC Lootost.

Laupäeval Sportland Arenal toimunud tabelinaabrite Kalevi ja Tammeka vahelisest kohtumisest väljus võidukana Tammeka, kes kindlustas positsiooni pronksikohal. Tammeka skoori avas 60. minutil Aleksandra Kelli, 2:0 lõppseisu vormistas paarkümmend minutit hiljem Liisa Merisalu. Merisalu, kelle arvel on tänavuse hooajaga juba 13 tabamust, on selle tulemusega Tammeka suurim väravakütt. Tammekal on 14 mänguga kogutud 24 punkti, Kalev, kes paikneb neist koht tagapool, on kogunud kolm punkti vähem.

Pühapäeval Tabasalu Arenal peetud kohtumises kaotas koduvõistkond Põlva Lootosele skooriga 1:2. Skoori avas esimese poolaja lõpus Kristin Kukli. Teise poolaja kaheksandal minutil vastas Tabasalu poolelt Mia-Lisette Sarapik. Kümmekond minutit hiljem kindlustas Põlvale kolm punkti Kärt Hüdsi.

„Esimene poolaeg läks täiesti aia taha. Me magasime, liigutasime palli väga aeglaselt, eksisime väga lihtsate asjadega. Okei, nad mängisid ka väga hästi, hoidsid liinid väga hästi koos ja keskväljal väga kompaktselt, selles mõttes kiitus ka neile, aga me oleks pidanud palju-palju kiiremini palli liigutama,” rääkis JK Tabasalu kapten Marta Liisa Staalfeldt lõpuvile järel Soccernet TV-le.

Lootos oli rahul võistkonna meelestatusega. „Kolm punkti tõi väga tugev võistkonnavaim. Vahel on mängudes perioodid – 30 minutit hea ja 15 minutit kehvem – täna olid kõik 90 minutit väga stabiilsed ja võitlusvaim hea. Võib-olla teise poolaja algus oli natuke rabe, Tabasalu lõi suht kohe tagasi ka ja mängijates oli närvilisust, aga tulime hästi välja sellest ja nii kuni lõpuni,” sõnas peale mängu Kärt Hüdsi, kelle värav tõi Lootosele hooaja teise võidu. Lootos jätkab 7 punktiga 7. positsioonil. Tabasalu on 18 punktiga 5. kohal, Tallinna Kalevist jäädakse maha 3 punktiga.

Naiste Meistriliiga 15. vooru kohtumised mängitakse 25.–27. augustini.

Jalgpall

toob sinuni Chanz